Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: özel eğitim hizmetleri ile ilgili anasözleşme örne

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey
    dershane işletmesi ltd.şti. anasözleşmesine ihtiyacım vardır yardımcı olursanız memnun olurum. selamlar hayırlı işler Edited by: NECDET
    NECDET

Müdavim Üye
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">………………………………………[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> ÖZEL EĞİTİM DERSAHANE ETÜT REHBERLİK MERKEZİ VE ÖZEL OKUL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">ANA SÖZLEŞMESİ[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">KURULUŞ:[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE 1- [/B]Aşağıda adları soyadları uyrukları ve ikametleri yazılı kurucular arasında<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> [/B]bir Limited Şirketi kurulmuştur<B style="mso-bidi-font-weight: normal">.[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal"> 1-…[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal"> 2-…[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">ÜNVANI:[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE 2- [/B]Şirket Unvanı <B style="mso-bidi-font-weight: normal">……………..[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">…[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> ÖZEL EĞİTİM DERSAHANE ETÜT REHBERLİK MERKEZİ VE ÖZEL OKUL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ[/B]

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">AMAÇ VE KONU :[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE 3- [/B]Şirketin amaç ve konuları aşağıdaki gibidir.<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]
    —Şirketin amacı eğitim-öğretim, kültürel ve teknik konularda özel gündüzlü ve yataklı anaokulu, ilk ve ortaokullar, yurtlar, kurslar açmak, işletmek,
    —Üniversiteye hazırlık kursları, lise ve ortaokul ara sınıfları, fen ve askeri liselere, anaokulu liselerine ve kolejlere hazırlık kursları açmak, işletmek.
    —Yabancı dil, bilgisayar programcılık ve kullanma kursları ile daktilo, muhasebe, açık öğretime takviye, sürücü ve benzeri kursları açmak, işletmek.
    —Her türlü özel eğitim kurumu ve dershane açmak, işletmek ve bu konularda Rehberlik faaliyeti sunmak.
    —Kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise, mesleki ve teknik liseler ile öğrenci yurtları açmak, işletmek.
    —Türk dili veya yabancı dil eğitimi yapan özel okul açmak, işletmek.
    —Özel lisans kursları, mesleki tedrisat yapan teknik kurslar açmak, işletmek.
    —Şirket maksat ve mevzuun gerçekleştirilebilmesi için her türlü basım ve yayın işleri yapmak.
    —Şirket maksat ve mevzuun gerçekleştirebilmesi için eğitim ve öğretim yayınları ile gazete, kitap, dergi ve benzeri yayınların dağıtımı işlerini yapmak.
    —Her türlü laboratuar malzemeleri ile eğitim ve öğretimle ilgili video, bant-kayıt, basım-yayın, dağıtım ve pazarlama işlerini yapmak ve etüt merkezleri oluşturmak.
    —Şirket eğitim-öğretim ve sosyal yarışmalar düzenleyebilir.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">ŞİRKETİN MERKEZİ VE ŞUBELERİ:[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE 4-[/B]Şirketin merkezi… İli Merkez İlçesidir.
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">ADRES[/B]: ………..<B style="mso-bidi-font-weight: normal">. [/B]Adres değişikliğinde yeni adres, Ticaret Siciline Tescil ve Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan ettirilir. Tescil ve ilan edilmiş adrese yapılmış tebligat şirkete yapılmış sayılır. Tescil ve ilan edilmiş adresinden ayrılmış olmasına rağmen, adresini süresi içinde tescil ettirmemiş şirket için bu durum fesih sebebi sayılır.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">ŞİRKETİN SÜRESİ:[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE 5- [/B]Şirketin süresi tescil ve ilan edildiği tarihten başlamak üzere (99) Yıldır.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">SERMAYE:[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE 6- [/B]Şirketin sermayesi 50. 000,00 YTL ( Yirmi beş bin YTL.) olup;<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]
    Bu sermaye Her biri 50,00 YTL(Yirmi beş Yeni Türk Lirası) kıymetinde 1000 pay’a ayrılmıştır.
    Sermayenin ortaklar tarafından;
    …………. 50 paya karşılık olan 25.000,00-YTL ’si
    …………. 50 paya karşılık olan 25.000,00-YTL ’si
    Şeklinde muvazaadan arî olarak ve tamamen taahhüt edilmiştir. Nakdi sermayesinin ¼ ü tescil tarihinden itibaren en geç üç ay içerisinde kalanı 3/4 ise 2 (iki) yıl içerisinde ödenecektir Sermaye taahhüt borçları ortaklar kurulunun alacağı kararlar dairesinde ve tüm ortakların yazılı olurları alınmak suretiyle belirtilen tarihten önce istenebilir. Bu husustaki ilanlar ana sözleşmenin ilan maddesi uyarınca yapılır.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">İLAN[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE: 7- [/B]Şirkete ait ilanlar Türk Ticaret Kanunu’nun 37. maddesi hükümleri saklı kalmak şartı ile şirket merkezinin bulunduğu yerde en az bir gazete ile asgari 7 gün evvel yapılır,
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">ŞİRKETİN İDARESİ[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE: 8-[/B] Şirketin idaresi; Şirket işleri ve muameleleri, ortaklar kurulu tarafından seçilecek bir veya birkaç müdür tarafından yürütülür.
    İlk 10 (On) Yıl için <B style="mso-bidi-font-weight: normal">…………….[/B] <B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]Şirket müdürü olarak seçilmiştir

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">TEMSİL[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE: 9-[/B] Şirketi müdürler temsil ederler. Şirketi ilzam edecek imzalar ortaklar kurulu tarafından tespit, tescil ve ilan olunur.
    İlk (On) Yıl için Şirket Müdürlüğüne seçilen <B style="mso-bidi-font-weight: normal">…………….[/B] Şirketi münferiden temsile ve ilzama yetkilidir.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">HESAP DÖNEMİ[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE: 10- [/B]Şirketin Hesap yılı Ocak ayının birinci günün başlar, Aralık ayının 31. günü sona erer. Yalnız ilk hesap yılı şirketin kesin olarak kurulduğu tarihten başlayarak Aralık Ayının sonuncu günü biter.
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">KAR’IN DAĞITIMI [/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE: 11- [/B]Şirketin safi kar’ı yapılmış her çeşit masrafların çıkartılmasından sonra kalan miktardır. Safi kar ından her sene evvela %5 ihtiyat Akçesi ayrılır. Kalan miktardan hissedarlara ödenmiş sermaye üzerinden hisseleri oranında dağıtılır. Kar’a iştirak edenlerle hissedarlara dağıtılması kararlaştırılan miktardan T.Ticaret Kanununun 466.Maddesinin 2. Fıkrasının 3 numaralı bendi gereğince %10 ayrılarak umumi yedek akçeye eklenir. Kar’dan bir kısmının hissedarlara dağıtılması veya şirket adına işletilmesi veya memurlara ve hizmetlilere ikramiye olarak verilmesi gibi kararlar şirket sermayesinin en az %51 in temsil eden hissedarların kararına bağlıdır

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">İHTİYAT AKÇESİ[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE: 12- [/B]İhtiyat Akçesi şirket sermayesinin %20 sine çıkıncaya kadar ayrılır. Bu miktarın azalması halinde yeniden ihtiyat Akçesinin ayrılmasına devam olunur. Kanuni ihtiyat akçeleri ile Kanun ve bu Ana Sözleşme hükümlerine göre ayrılması gereken miktar safi kar’dan ayrılmadıkça hissedarlara kar dağıtılmaz.
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">KANUNİ HÜKÜMLER[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE: 13-[/B] .Bu Ana Sözleşmede bulunmayan hususlar hakkında T.Ticaret Kanunu’nun hükümleri uygulanır.
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">DAMGA VERGİSİ:[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE: 14- [/B]Bu ana sözleşme ile ilgili……………. YTL Damga Vergisi Üç Ay içerisinde<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> [/B]ilgili vergi dairesine ödenecektir.<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">ORTAK1 ORTAK2[/B]

1 Temmuz tarih için önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de dünyada yaşayan 7 milyar insana ilaveten ben doğmuşum... Eeeee madem doğmuşum birkere ne desem boş... iyi ki doğmuşum...

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey
    teşekkür ederim yardımınız için.
    NECDET