Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: REKLAM DİREĞİ

Üye
    Nereden
    Turkey
    HERKESE KOLAY GELSİN ARKADAŞLAR BİZİM BİR TANE MÜKELLEFİMİZ REKLAM DİREĞİNİ PANOSUYLA BERABER ALARAK İZMİR ANKARA KARAYOLU ÜZERİNE İNŞŞA ETTİRDİ.YANİ BİLDİĞİNİZ BÜYÜK REKLAM DİREKLERİNDEN HANİ KİPA DA VARYA ONUN GİBİ.FATURA BEDELİ OLARAK 7,5-8 MİLYAR TL CİVARINDA ALIŞ BEDELİ. BEN BU GİDERİ HANGİ HESAPTA İZLEYEBİLİRİM.DEMİRBAŞLARMI YOKSA YERALTI VE YERÜSTÜ DÜZENLERİMİ YADA BAŞKA BİR HESAPTAMI TEŞEKKÜRLER...
    ŞK

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

Sayın Şevket bey

255 hesapta tutman gerekiyor

Reklam pano direk ve totemleri

Selamlar

Yaşar Avcı

Üye
    Nereden
    Turkey
    PEKİ YAŞAR BEY 255 HESAP YANİ DEMİRBAŞLAR HESABI NORMALDE FİRMANIN ÜRETİM VEYA DİĞER FAALİYETLERİ İLE DOĞRUDAN İLGİLİ MADDELER VE TECHİZATLAR İÇİN DEĞİLMİ?
    ŞK

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

ŞEVKET BEY

Düşünki hem bir maden şirketinin işini yapıyorsunuz yeraltında tünel ve galeri ve teferruatı var yer üstündede vinç kule ray hattı depolama mahseni vs var tamam burada bir yeraltı birde yerüstü işi var 251 hesapta bunu gösterirsiniz.Herhangi bir araziyi kiraladınız bunda vaki üzerinede reklam panosu astınız elektrik direği gibide bir direk var görüntüyü sağlamak için montaj arazisi bir evin bahçeside olabilir yol üzeride olabilir dükkanın önündeki veya dükkana yakın yerdeki reklam pano ve totemi ile ankara yolu üzerindeki panonun işlev ve görevi aynı bu durumda direk ve panonun 255 no.lu hesapta açılacak bir alt hesapta ayrı olarak gösterilmesi lazım diye düşünüyorum

"251 yeraltı ve yer üstü düzenleri/İşletmeye aşt yeraltı ve yerüstü düzenlerinin izlendiği hesaptır.Yerüstü ve yeraltıdüzenleri herhangibir işin gerçekleşmesini sağlamak veya kolaylaştırmak için Yeraltında veya yerüstünde inşa edilmiş her türlü yol park köprü tünel bölme baca sarnıç kuyu havuz iskele rıhtım park bahçe duvar çit spor sahaları kanalizasyon gibi yapılardır.Bu gibi yapılar tekrar kullanılmayabilir ancak demir direk bir malzemedir taşınabilir hurdaya satılabilir vs.bir malzemedir.256 çeşitli diğer maddi duran varlıklardada gösterilebilir hülasa 251 ,255, 256 hesaplarda göstermenin çokta ayrıcalığı yok.Sizin yaptığınız gibide olabilir teorikte pek fark etmiyor.Hem yeraltı düzeni olan hemde mobilya işi yapan kuruluşlarda iş yaptım baktığım reklam panoları mağazalara yakın veya acentalardaydı devirlerde zarar etmeden de devir ediliyordu bunu uyguladım.

Size başarı ve sağlık diliyorum

Yaşar Avcı