Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bankaların smmm onaylı evrakları kabul etmeme

Üye
    Nereden
    Gaziantep

bu yazımı finansbak, turmob, gaziantep smmm odasına gönderdim.. lütfen sizinde düşüncelerinizi almak istiyorum..acaba yanlışmı düşünüyorum veya atladığım bir nokta var mı..

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">İLGİLİ MAKAMLARA[/B];
    <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> Finansbank Gaziantep şubeleri bir kart yaptırmışlar. Bu kartta ilgimi çeken ve yaşadığım utanç verici olayı yazıyorum.. İster ilgilenirsiniz isterseniz o sizin sorununuz diye bilirsiniz.. Orada şu ibare vardı: Bilanço ve gelir tablosu (maliye onaylı)… benim mükellefim bu kartı getirdiğinde çok üzülmüştüm.. ben belgeleri düzenleyerek kendim tasdik ettim ve bankaya gittim.. oradaki memurla konuştuğumda onların bir şey yapamayacakları bu genel müdürlüklerinin isteği olduğunu söylerek maliye onaylı olmayan evrakları almadılar.. Ben utanç duydum.. Fakülte bitir, mali müşavirlik sınavlarına gir onları kazan daha sonra söke söke aldığın kaşeyle bilanço ve gelir tablosunu tasdikle ama bunu finansbank kabul etmesin.. yazıklar olsun[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal"> Saygılarımla,[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal"> Mustafa TUTAR[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> S.M.Mali Müşavir[/B]
    SMMM MUSTAFA TUTAR

Müdavim Üye
    Nereden
    Kayseri

Ben bankaların maliyeden onaylı bilanço isteme nedenlerini şu şekilde yorumluyorum; Mükellefin maliyeye borcu var ise maliyeye borçlarını ödemeleri için mükellefi maliyeye gitmeye zorluyorlar. Genel müdürlüğün isteme sebebide bu yüzden.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    arkadaşlar 2 gun önce benımde başıma geldı gene aynı şekılde fınansbanktı ama baskın çıktık ve kabul ettırdık galıba olay tamamen karşılıklı ıletişimle çözulebılıyor...
    hava çok sıcak ya :)

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    ve unuttum bizim mukellefın borcu yoktu))))) sanırım bırde artık o kadar çok batak kredi ve dolandırılma olayları olduya malum kaşe bızde - bunu bır şekilde vergi dairesi aracılığı ıle tam resmıyete dökmek istiyorlar sanırım bır nevı ispat gıbı birşey ... herkese kolay gelsın

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    ARKADAŞLAR SİTEYI TAKIP EDIYORUM HEPINIZ BİRŞEY YAZIYORSUNUZ VE KAÇIYORSUNUZ ARKASINI TAKİP EDEN YOK NE YAZIK Kİ ((((((

Üye
    Nereden
    Gaziantep

Slm arkadaşlar..

Bu konuyu irdelemeye devam ediyorum..Bu gün sabah yine finansbanka giden bir mükellefim için maliye veya ymm onaylıbilanço ve glelir tablosu istediler.. bende yine gidip kendi turbom kaşemle tasdik ettiğim belgeleri verdim.. Ama maalesef yine kabul edilmedi bende yanımda götürdüğüm mesleki kararı göstererek bilanço ve gelir tablosunu imzalama yetkisi sadece sm ve smmm verilmiştir.. ama nafile..işte utanç verici bir olay daha..
    DEFTER TUTMA VE FİNANSAL TABLOLARI HAZIRLAMA<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /></PRE>MADDE 5- Defter tutma ve bu defterlere göre finansal tabloları hazırlama işleri yalnız Serbest Muhasebeciler ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler tarafından yapılır.</PRE></PRE>Yeminli Mali Müşavirler mesleki hizmet verdikleri firmalara finansal tabloların hazırlanması sırasında danışma hizmeti vererek yönlendirirler. Ancak finansal tabloların hazırlanmasında muhasebe defterleri tutmaları yasaklandığından Yeminli Mali Müşavirlerin doğrudan doğruya sorumluluk yüklenmeleri mümkün değildir.</PRE></PRE>YMM'ler, muhasebe işlerini ruhsatlı SM ve SMMM'lere yaptırmayan işletmelerin işlerini yapamazlar.</PRE>YMM'ler düzenledikleri raporlarda muhasebe işlerini yapan SM ve SMMM'leri belirtirler.</PRE></PRE>
    SMMM MUSTAFA TUTAR