Sayfa 37 Toplam 37 Sayfadan BirinciBirinci ... 27353637
Toplam 370 adet sonuctan sayfa basi 361 ile 370 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SÖZLEŞMESİZ EBEYAN ARTIK YOK

Ziyaretci
    Bu tarife turmob tarafından resmi gazetede yayınlanmak üzere maliye bakanlığına gönderildi, fakat resmi gazetede yayınlanmadı. Maliye bakanlığı ile turmob arasında yaşanan çekişmenin cezasını meslek mensupları her bakımdan çekiyor. Çıkan kanunların uygulamasını yapacak meslek mensubunun dikkate alınmasını sağlamak, mecliste bulunan meslektaşlardan başlamak üzere hepimizin görevidir. Avukatların her dedikleri gerçekleşiyor değilmi. Milletvekillerinin çoğunun hukuk kökenli olmasından kaynaklanıyor.

Ziyaretci

aersoy4247 teşekkür ederim.

Ziyaretci
    Duyumlara göre, ücret tarifesinin yayınlanmamasının sebebi olarak maliye bakanlığı zaten tarife uygulanmıyor, tarifenin altında defter tutuluyorsavunması yapıyormuş. Bilgilerinize.

Yeni Üye
    Doğru dur.MESLEKTE BİRLİK!!!

Yeni Üye
    Bu Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce meslek mensupları ile mükellefler arasında düzenlenmiş ve hükmü devam eden Elektronik Beyanname Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmesine/Elektronik Beyanname Aracılık Sözleşmesine ait bilgilerin, meslek mensupları tarafından en geç bu Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde elektronik ortamda https://intvd.gib.gov.tr/ adresinde yer alan internet vergi dairesine girişinin yapılması gerekmektedir.

tebliğin bu kısmından benim anladığım eski müşterilemize30.09.2004tarihli resmi gazete de yayınlanan tebliğe istinaden 2004 yılındahazırlanan 'elektronik beyanname aracılık sözleşmesinin' bilgilerinimi yazacağım.Edited by: sinanustaa

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı sinanustaa Nickli Üyeden Alıntı
    Bu Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce meslek mensupları ile mükellefler arasında düzenlenmiş ve hükmü devam eden Elektronik Beyanname Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmesine/Elektronik Beyanname Aracılık Sözleşmesine ait bilgilerin, meslek mensupları tarafından en geç bu Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde elektronik ortamda https://intvd.gib.gov.tr/ adresinde yer alan internet vergi dairesine girişinin yapılması gerekmektedir.

tebliğin bu kısmından benim anladığım eski müşterilemize30.09.2004tarihli resmi gazete de yayınlanan tebliğe istinaden 2004 yılındahazırlanan 'elektronik beyanname aracılık sözleşmesinin' bilgilerinimi yazacağım.

evet onları yazacaksınız birde hizmet(tümob) sözleşmelerini gireceksiniz.
    Düşmanlarımıza tek bir borcumuz var: onlara karşı adil olmak\'\' Bilge Kral - Aliya İzzetbegoviç

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı Yasin AVCI Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı sinanustaa Nickli Üyeden Alıntı

tebliğin bu kısmından benim anladığım eski müşterilemize30.09.2004tarihli resmi gazete de yayınlanan tebliğe istinaden 2004 yılındahazırlanan 'elektronik beyanname aracılık sözleşmesinin' bilgilerinimi yazacağım.

evet onları yazacaksınız birde hizmet(tümob) sözleşmelerini gireceksiniz.

Tebliğ' in yürürlüğe girdiği tarih bence öncesi durum içinçizilen bir sınır olmuştur. YaniMart 2011 tarihinden sonra yapılacak yeni sözleşmelerin ikisininde tarihleri aynı olmalıdır. Yaptırımı vuk. 355/1 cezayı gerektiriyor. Önceki durumda böyle bir tebliğ olmadığı için e-beyan için yayınlanan 340 seri nolu tebliğ de beyanname iptali , şifre iptali, vuk. 355/1 ceza vuk 352 ceza uygulanması zaten yoktur. Bu durum benim davalarda elimi güçlendirir diye düşünüyorum.
    Düşmanlarımıza tek bir borcumuz var: onlara karşı adil olmak\'\' Bilge Kral - Aliya İzzetbegoviç

Moderatör
    Nereden
    Yakutiye
    Üstadım büyük geçmiş olsun. Diğer başka bir konu da bulunurken adınızın geçmesi üzerine başınıza gelen bu talihsiz olayı yeni öğrendim. Allah sabırlar versin,inşallah bu sorunu da bizlere örnek olacak şekilde atlatırsınız.

Hayal kurmak kumardır.
    kurmamak da...
    İlkinde kaybetme şansın vardır...
    İkincisinde kazanma şansın yoktur.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı Lagrima Nickli Üyeden Alıntı
    Üstadım büyük geçmiş olsun. Diğer başka bir konu da bulunurken adınızın geçmesi üzerine başınıza gelen bu talihsiz olayı yeni öğrendim. Allah sabırlar versin,inşallah bu sorunu da bizlere örnek olacak şekilde atlatırsınız.

Teşekkür ederim sayın lagrima. Davalar sürüyor 80 küsur dava açıldı inşaallah kazanacağız.