Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ne zaman gerçek muhasebeci oluruz...

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    müşteriye :

-şu kadar kdv'en çıktı,fatura bul.

demek zorunda olmadığımızzaman !

Müdavim Üye
    Nereden
    S.M.M.M.
    Böyle konuları foruma taşımadığımız zaman!!!!!

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    Arkadaşlar. İşletme sahibi kdv durumuna göre fatura bulmaya çalışıyorsa:
    1-O gerçek işletmeci değildir, kısa zamanda tarih olur,
    2-Biz(bu işletmecilerin işini yaptığımız sürece) gerçek muhasebeci olarak bir yere varamayız,
    3-Bunlar biz olmazsak bir şey yapamazlar.

Matrah Arttırımı diye birşey olur mu arkadaşlar.
    Kendine güvenen niye matrah arttırsın ki.
    Ama işletmecimiz sağlam değil, maliyemiz nasılsa birkaç yılda bir kolaylık yapıyor.
    Herkes suçlu.
    Öyleyse;
    Bunları gömelim,işlerini yapmayalım. ki,
    Biz, Biz Olalım.
    Kısa vadede nekadar dayanma gücünüz var bilmem ama. Vallahi uzun vadede siz kazanırsınız.
    İyi çalışmalar.
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    Alıntı SMMM KOCATEPE Nickli Üyeden Alıntı

sayın kocatepe,derdini demeyene derman bulunmazmış.

kimse dile getirmeyinceböyle bir sorun hiç kimselerde yokmu sanıyorsunuz.

ben şahsen sanal ortamda sanal konuşulur düsturunaadapte olamayanardan biri olduğum için neyse halim olduğu gibi dile getiriyorum.
    Hem bubir meslekî sır değil...mesleğin yüz karası kısmı.

dert paylaşınca azalırmış...belki burda paylaşınca birilerinin yeter artık demesine vesilede oluruz ...

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    Sayın Talat,

söylediklerinize aynen katılıyorum....
    ama maalesef uygulayamıyorum...
    yılda bir gelir beyanı ile muhasebeciliğin yapıldığı,muhasebe ücreti yerine yumurta,tavuk aldığımız,fatura yerine karalama defterlerinin kullanıldığı dönemlerden bu günlere geldik...ömrümüz yeterde İnşallah o günleride görürüz

Ziyaretci
    Hukuk sitelerini ,avukatların forum sitelerini inceleyin orada bu tür konulara yer vermezler. bu tür konuları dile getirdiğiniz sürece o imajınız artarak devam eder soner bey e katılıyorum. bence bu konuları forumlarda konuşmamalıyız. çünkü müşteriye şu kadar faturan çıktı şu kadar fatura bulursan şu kadar az ödersin demiyoruz. anladınz değil mi? imaj çok önemlidir.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın mustmodel sizi çok iyi anlıyorum ve diyorumki inşallah 2011 geçiş dönemi ve 2012 yılından itibaren beyanname muhasebeciliğinden çıkılacak ve maliyede bu konuda kararlı işte bu olunca ve inşallah seçimden sonrada bağımsız denetimde gelirse yani yeni TTK'da işte o zaman bu sıkıntılar bitecek ve meslek gerçek değerini bulacak ve olması gereken değeride alacak ve tabiki bu işi doğru ve bu kapsamda TMS.TFRS kapsamında adam gibi yapanlar gerekli saygıyı görecek ve maddi manevi kazanç olacak ve biraz daha sabır ve inşallah kısa zaman kaldı güzel günlere ve bunlar hayal değil ve göreceğiz,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    anlatamıyormuyum,yanlışmı anlaşılıyorum çözemedim.

forum burası arkadaşım.Ali tezel,şükrü kızılot üstadlar neleri dile getiriyorlar köşelerinde... niye ?

birileri duysunda kendine çeki düzen versin,devlet duysunda birşeyler yapsın diye dile getiriyor yanlışları..

bizde kendimizi onlarla kıyaslamıyoruz elbette,ama nacizene burda yanlış olanı dile getiriyoruz

arkadaşlar, hepimizin olduğu gibi,benimde her telden müşterim var,avukatlar,kale gibi firmalar,gündelik firmalar, ama kalesindede avukatındada,gündelikçisindede aynı sorun var.
    BEN ENAYİMİYİM ZİHNİYETİ.

isim vermeye gerek yok türkiyenin holding firmaları ilede bağlantılı işler yapıyorum...yok...yok...yok
    hepsinde aynı sorun.faaliyet ve evrak dayanağı uyumsuzluğunu hepsinde yaşıyorum.

mesele imaj meselesi,başka mesleklerkonuşmaz böyle şeyleri diyorsunuz ahmet bey.
    söylermisiniz bana avukatların işi zaten suçluyu kurtarmak değilmi...ne demesini bekliyorsunuz..filanca adam öldürdüğünü bana söylemişti ama ben yinede onu berat ettirdimmi diyecek...adamın işi o zaten.suçluyu kurtarmak.Kanunlar ona o görevi vermiş.
    suçluyu sakladığının ispatı olursa cezası vardır ama ispatlayacak deliller bulunmaz.
    bulunsa zaten adam berat etmez.

Bizde yok öyle suçlu kurtarma görevi...mükellefin yanlış yapmışsa sen saklıyamazsın... suçluyu bilerek kurtarırsan sende ipe gidersin diyor...deliller dayanaklar hepsi dosyanda ve defterde tek tek yazılı,saklıyamazsın...

muhasebecilikle hiç bir mesleği karşılaştırma yapamayız...her mesleğin bize ihtiyacı var...hepsi bize göbekten bağlı...devlet bile gelirleri konusunda bize muhtaç,ama buna rağmen kanunları hepbize karşıdır...

sorumluluğu yüklüyor üstümüze,yetkiye gelince yok...

neden kaçak işçi çalıştırılır,en büyük sebeplerden biri işçinin ekonomik mecburiyetinden,
    Bizde de aynı şey geçerli,versin bakalım ekonomik özgürlüğümüzü, maaşlarımızı tahakkuklara bağlasın,veya benzeri bir formülle müşterinin vereceği üç kuruşa muhtac etmesin. kanunlarda söz sahibi etsin,uygulamaya göre kanun çıkarttıralım.

Karşılaştırma yaptığınız Avukat milleti meclisin çoğunluğunu oluşturyor,
    sıkıysa devlet bir avukat denetlemesi çıkarsın...çıkaramaz...hükümet düşer alim allah...kanunları adamlar çıkarıyor..dilediği gibi düzenliyor.

aramızdan bir grup ekonomik olarak rahatlığı sayesinde dilediği gibi müşteri seçme hürriyetine sahip olabilir ama çoğunluk asgari ücretlilerde olduğu gibi boğaz tokluğuna bu işi yapıyor.

o çoğunluk müşterisine bağlı olduğu sürecevergi çıkmasın diye müşteri uyarma devri bitmez, bu nedenlede devlete vergi gitmez,

Müdavim Üye
    Alıntı SMMM KOCATEPE Nickli Üyeden Alıntı

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    Sayın hadisat sizin iyi niyetlerinizi ve iyi niyetli yardımlarınızı her zaman takdir etmişimdir.

fakat üç maymunu oynamaya çalışanarkadaşların kime ne fayda sağlayacağınıda doğrusu merak ediyorum.

hak verilmez alınır hicvi ülkemizde komünistlere mâl edilmiş bir sözdür nedense.

ama gelişmiş diye tabir ettiğimiz ülkeler bu sözün uygulamaları sayesinde gelişmiş ve devletin yanlışlarından hesap sorar hale gelmişlerdir.

sansür zihniyeti ile bir yere varılmıyacağını anladığımızda gerçek muhasebeci oluruz