Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Zorunlu Genel Sağlık Sigortası (GSS)

Yeni Üye
    Nereden
    İst
    Bilindiği üzere zorunlu genel sağlık sigortası için prim ödeme gündemdeydi ve bir kaç kez tarihleri değişti. Bu işin aslı astarı nedir? SGK yı aradım (170) ve bilgi almak istedim. Benim bildiğim 01 Ekim - 01 Kasım arası bir forum doldurarak başvuru yapılacaktı. Ama aradığımda ve bu konu hakkında bilgi almak istediğimde "bize böyle bir bildiri gelmedi" dedi. Son başvuru süresinin 11 Kasım a uzatıldığına dair yazılar görmüştüm ve doğruluğunu sorgulamak için bu soruyuda sordum. (-Siz son başvuru tarihini niliyor musunuz?) Aldığım cevap: - Elimde hiç bir bilgi yok. Bu konu (GSS) gündemi meşgul etti ama resmi bir bilgi bize ulaşmadı" dedi. Yani bu bilgiyede güvenemedim ne hikmetse. Şimdi siz sayın meslek erbablarına soruyorum. Bu konuyu en yakından takip eden kişiler sizlersinizdir. Beni ve bu konunun meraklılarını aydınlatırsanız çok memnun olurum. Saygılar.

not: Ben Ocak 89 doğumluyum ve açıköğretime kayıt olucam (dikey geçiş ile). Açıköğretim okuyacağım için babamın emekli sandığından yararlanmayı sürdürebiliyor muyum?

Yeni Üye
    Nereden
    İst
    kendim sordum kendim cevap vereyim =) SGK yı tekrar aradım ve bu sefer gerçek bir "insan" la konuştum. Derdimi söylediğimde güzelce cevapladı. Şöyle ki; GSS 2 yıl sonraya ertelenmiş ama isteyen başvuru yapabiliyormuş. Başvurmayanlara ise herangi bir ceza veya yaptırım uygulanmayacakmış. Yani kısacası Zorunlu Genel Sağlık Sigortası, 01 Ocak 2012 tarihine kadar "İsteğe Bağlı Sağlık Sigortası" konumunda olacak =)

Bu yazıyıda okumanızda fayda var: https://www.sgk.com.tr/81-Makale-zor...ertelendi.html

Üye
    Nereden
    Eskişehir
    Sigorta gerçekten çok ama çok önemli bir sorunsal.