Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TURMOB SEÇİMLERİ

Kıdemli Üye
    Nereden
    SİVAS
    Merhaba arkadaşlar turmnob seçimleri bitti ve yeni yönetim oluştu gibi acaba mesleki sorunları nasıl çözecekler bileniniz var mı mesela tahsilat defter trafiği büro standartları

Üye
    hepsi ile ilgili olarak projelerini anlattı Çağdaş Demokratlar gurubu bunların basında e-turmob ve e-sözleşme geliyor , tahsilat problemi içinde tahsilatın bankalar üzerinden yapılması gerektiği anlatıldı ; BA BS formlarınındakı cezaların kaldırılması KDV ile birleştirilmesi , Damga Vergisinin Kaldırılması ; Kdv Kanundaki Serbest Meslek Uygulamasındaki çelişkinin düzletilmesi ; Buro Standartlarının belırlenmesı , Haksız Rekabet ile mücade konularında yapılması gerelenler anlatıldı ; Sayın Baskanımızın Bu konuda gerekli çalışmaları yapacağından emınız.. Tek Bır sorun Kalıyor ; Oda Bizi Kimsenin Ti ye almaması üyesi 80.000 i bulan bır meslek odasının genel kuruluna Hukumetten kımsenın katılmaması sadece Sayın Gelir İdaresi Başkanı nın yer alması benı uzmustur , Baska Programlar Olabilir Ama en azından Sayın MAliye BAkanımızın Orda OLup Bızım sorunlarımıza Kulak vermesini çok isterdim..
    saygılarımla
    EN İYİ İKTİSATCILAR MUHASEBECİLERDİR

Banned
    Ciddiye almadılar, adam yerine koymadılar, önemsemediler mi demek istediniz.
    Ti ye almak dalga geçmek.
    Ti ye almamak dalga geçmemek,
    yani ti ye alınmayı kimse istemez.

Banned
    Ve bir de dedikodu dolaşıyor, nihayet bizim aylık ücretlerimizi de maliye kdv ile birlikte tahsil edecekmiş bizde maliyeden alacakmışız paramızı.Her ay müşterilere s.m.makbuzu kesilecek, nasıl olsa tahsil edilecek
    hesabı ile.İlk bakışta güzel de detaylara iyi bakılıyormu acaba,
    vergisini ödemeyen mükellef muhasebe ücretini de ödememiş olacak o andan
    sonra artık dairenin takip servisinin becerisine kalıyor i</span>ş.
    Ve
    bir kuşkum daha var %20 tevkifatlardan doğan alacaklarımızı bırakın
    nakten almayı mahsup işlemlerini dahi ne kadar uğraş vererek
    hallediyoruz,hatta benim gibi hal edemiyoruz, 2006 dan bu yana yapmadı
    Kordon V.D. si iade mahsuplarımı ben daireye 175000 TL borçluyum ve yine
    ben onlardan 180.000 TL alacaklıyım bu 10 yıllık dönemde habire onlar
    ödeme emri gönderiyor ben ödeme emirlerini iade ediyorum. Nasıl olacak bu
    bizim muhasebe ücretlerimizin 3-5-10 vd sine ödenmesi bunların
    ödendiğinin belgelenmesi bir araya gelmesi ve bize geri ödenmesi.Her vergi dairesine gidip dolaşacak her dairede bir takım memurların insafınamı kalacağız</span></span>?
    Mükellef ödemesini nakden değil mahsuben yaparsa mahsup işlemini yapmayan memura aman abla aman abi diye yalvar yakar mı olacağız?

Üye
    Nereden
    Acıpayam
    Dolaşan dedikodu başkan adayı olan Osman Arıoğlu tarafından ortaya atılmıştı ancak gerçekçi değil tabiidirki. Kedi alacağını alamayıp af üstüne af çıkaran bir hükümet ve onun bakanlığı sanıyormusunuz ki bizim için tahsilat yapabilsin. Onun yerine bizlerevergi ve ceza tahsilat yetkisi ile cüzi bir yüzde versin bakın nasıl toplanıyor vergilerde bizim ücretlerde...
    TOGETHER WE STAND DIVIDED WE FALL

Kıdemli Üye
    Nereden
    SİVAS
    bu konular daha çok konuşulur ama ilerleme kaydedilir mi bilmem aslında %95 devlet memuru gibi çalışan bizlere de devlet maaş bağlasın olsun bitsin