değerli arkadaşlar,
herzaman karşılaştığım bir sorunda sizlerinde görüşünü almak istedim. akaryakıt istasyonunda ökc den çıkan fişlerde taşıt tanıma vb. gibi durumlar varsa fişler iptal edilerek fatura koçanına ekeleniyor ve o günkü z raporlarından iptal ediliyor. mesela biz resmi kurumların araçlarına mazot veriyoruz bunlarda taşıt tanıma yok...ihale açılıyor teklifimizi sunuyoruz ihaleyi aldıysak kurum bizden ödenek çıkarmak için ihalede belirtilen akaryakıtın faturasını istiyor.örnek veriyorum mesela emniyet müdürlüğü 1000 litre motorin ihalesi açtı aldık faturayı verdik. daha sonra bunların araçları gelip motorin almaya başladı.akaryakıt alımında yazarkasaya aracın plakasını giriyoruz yazarkasadan çıkan fişi alıp mükerrer olmaması için o günkü z raporundan düşüyoruz. ama sorun burda başlıyo..bu güne kadar kaç tane denetleme geçirdiysek gelen her şahıs farklı şekilde yapmamız gerektiğini söyledi..şimdi bitanesi dediki bunları faturaya değil z raporuna iliştireceksin çünkü bu kurum bu akaryakıtı kısa bir süre içinde almaz 3-4 ay sürer o yüzden z raporuna iliştir.bitanesi dediki bunlar böyle olmaz bunları ayrı bir zarfta topla karışmasın hangisinin kime ait olduğu belli olsun..diğeri dedi bunları faturaya iliştireceksin...ve en son gelenlerde dediki bu böyle olmaz bunları kim söylüyo size bunlar sizde durmucak bunları iptal ettikten sonra üzerine iptal edilmiştir kaşesi basarak kuruma teslim edeceksin bunun yönetmeliği böyledir...gerçektende durum böyleymiş maliyenin açıklamasına göre bu fişler iptal edilmiştir kaşesi vurularak kuruma teslim teslim edilmesi gerekiyomuş..birde böyle denemek istiyorum ama peki bi sonraki denetmen bana gelipte kardeşim nerde bu iptal ettiklerin niye sende durmuyo derse ben ne yapacam çünkü hepsi farklı bişey söylüyo... bu konuda sizlerinde görüşünü almak istedim...