Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Özel Maliyetler Hs. Hakkında

Yeni Üye
    Selamlar,
    Konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Şirket bir yer kiraladı ve bu yerde bazı kalıcı değişiklikler yaptı bunları ben ozel maliyetler hesabında takip edecegim de. Amortisman olarak, kira sozlesmesi 3 yıllık oldugu icin maliyetidirekt 3 yıla bölecegim degil mi? Eger bir sure olmasaydi sanırım bu yıl için %20 ayıracaktım , eger 2 yıl sonunda cıkarlarsadirekt indirim konusu yapacaktım. Ama simdi yapılan sozlesme 3 yıl ,daha da kalınabilir orada ama su anki sozlesmeden hareket etmem lazım değil mi ?

Tesekkur ederim...

Müdavim Üye
    Nereden
    Kütahya
    MERHABA

ÖZEL MALİYETLERDEN %20 AMORTİSMAN AYIRMANIZI 5 YILDA İTFA ETMENİZİ TAVSİYE EDERİM. KİRA SÖZLEŞMESİNİN UZAMASI SÖZ KONUSU OLACAĞINDAN TEDBİRLİ DAVRANMANIZ GEREKTİĞİ KANAATİNDEYİM.

İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.
    S.M.M.M. BÜLENT TOPRAKTAN -KÜTAHYA

Müdavim Üye
    ewet özel maliyetler kira süresince yani kira süresi belli ise o süreyi dikkate alarak amortisman hesaplayacaksınız 268 nolu hesabı kullanmanız gerekiyor..eğer kira süreniz belli olamasaydı 5 yıl içinde itfa etmeniz gerekecekti kolay gelsin
    1 Temmuz tarih için önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de dünyada yaşayan 7 milyar insana ilaveten ben doğmuşum... Eeeee madem doğmuşum birkere ne desem boş... iyi ki doğmuşum...