Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SM DEN SMMM YE GEÇİŞ

Ziyaretci

Arkadaşlar SM ler SMMM oldu Hayırlı olsun. Mali Müşavirlik sınavını kazanmak için yıllarımızı verdik. O zaman SM sınavı 1 saatlik tek sınavdı. SMM sınavı 2 gün 4 oturumda yapılıyordu. Torpil kesinlikle yoktu. SM sınavına girersek tekrar SMM olmak için 2 sene beklersin dediler.Biz de direkt SMM olmak için uğraştık.Halbu ki SM olsaydık müşteri sayımız da artardı. Çünkü fiilen SMM ile SM aynı işi yapıyor. SM olup ta SMM kadar bilgili arkadaşlara lafım yok.Ama bize de böyle hızlandırılmış sınavla YMM olma hakkı versinler. Ya da YMM yi kaldırsınlar. Bildiğim kadarıyla Avrupada YMM lerin yaptığı işi MM ler yapıyor. Bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum.Arkadaşlarımızdan da SM den geçiş yapanlar oldu.Şimdi çoğu kızabilir.Ama madem kolaylaşacaktı neden bizi zamanında uğraştırdılar.Yarın SMM nin de fonksiyonlarını kaldırırlarsa bu işin sonu nereye varacak.Avukatlık gibi ya avukatsın ya değilsin.SM SMM YMM BU NE?Üstelik avukatlar isterse SMM OLABİLİYOR.

YMM olan Akademisyen tanıdıklarım var. Konuşmak istemiyorum şimdi. Sırf Prof. oldu diye YMM oluyor .Doçent oldu diye SMMM oluyor. Ama adamın branşı turizm işletmeciliği ya da yönetim organizasyon muhasebenin m si? yook.

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    kısır bir konu bu...
    Çok tartışıldı.
    Çok yazıldı.
    Çok kavga edildi.
    Sonuç mu?
    Hiçbirşey çıkmadı.
    Bazen ksdere boyun eymek gerek.
    Açıkçası beğenmiyorsan yapmayacaksın bu işi.

Ben gibi mesela.
    Benim ünvamım ise hwnüz yok.
    Benim için
    SM=SMMM=YMM
    Yolun yakınsa başka meslege yönel.
    BU MESLEKTEN ÇEKTİĞİM SIKINTIYI ESKİ KIZ ARKADAŞLARIMDAN ÇEKMEDİM
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.