Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KARGO ŞUBESİ MUHASEBESİ

Üye
    KARGO ŞUBESİNİN KESTİĞİ FATURALARI DİREK GELİR OLARAKMI BEYAN EDECEĞİZ YOKSA ANA BAYİİNİN KESTİĞİ FATURAYIMI GELİR OLARAK BİLDİRECEĞİZ SORUYU TAM SORAMADIM AMA ORTA YOLDA BULUŞACAĞIMIZI ÜMİT EDİYORUM
    Dün yine sensizdim
    Sensizliğin muhasebesini yaptım içimde
    Ama yoktun sevdiğim
    Ne 7A\'da ne de 7B\'de

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    burda kim kime fatura kesiyor????
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM

MERHABA
    ACENTA BURADA AYRI BİR TÜZEL VEYA GERÇEK KİŞİLİKTİR. TABİ Kİ ACENTA OLARAK ** KARGO FİRMASINA KESMİŞ OLDUĞUNUZ KARGO KOMİSYON BEDELİNİ DİREK GELİR OLARAK GÖRECEKSİNİZ

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM

Rica ederim

Yeni Üye
    Benimde bir sorum olacak.
    Acenteye merkezden fatura kesiliyor faturanın içinde motorin ve yakıt giderleri var onları işliyoruz fakat acente bu faturanın haricinde araçlara yapmış olduğu madeni yağ ve yedek parça fiş-faturalarıda işlememiz için gönderiyor, tereddütte kaldığımız konu şu; demirbaşa kayıtlı herhangi bir araç yokken bunları işlememiz ne derece doğru olur? Biz işlememekten yanayız fakat sizlerinde düşüncelerinizi merak ediyoruz.

Saygılar,İyi çalışmalar...

Doğan Saraç

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM

Kayıtlarınızda Taşıtınız olmayabilir. Anladığım Kadarıyla xxx kargo firması acentaya taşıt vermiş kullanması için ve bununla ilgili yakıt bakım giderleri gerçekleşiyorxxx kargo firmasının faturası aracılıgıyla. siz xxx kargo firmasının acentanıza kestiği faturaları işliyor fakat acentanın direk yapmış olduğu faturaları işlemekte çekimsersiniz.
    Bence kilit Nokta xxx Kargo firması sizin Acentanıza arac vermiş ise bnunla ilgili tüm giderleri yazabilirmisiniz tabi makul ölçülerde olması şartıyla. Zaten Kargo firmasında Kayıtlı Taşıtı olmasa bile Onun işi taşıtsız olamayacağı için muhakkak acenta bu ihtiyacını Merkez den veya rent acar lardan kiralayacaktır.

Yeni Üye
    sonuç itibariyle acentenin merkezle araçlarla ilgili bir sözleşmesi olması gerekmez mi yani kiralama gibi? kiralama sözleşmesi yok sadece tahsis edilen araçların yazdığı sözleşme var.

Doğan Saraç