Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PAKİSTAN İÇİN VEFA ZAMANI!

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye

Bir başka sevgi örneğini tarihçi Azmi Özcan, yazısında şöyle aktarıyor: “Balkan savaşlarında oluk oluk Osmanlı kanı aktığı zamanlarda Pakistan’da Osmanlı için yardım sandıkları açılmış; herkes ellerinde ne varsa buraya yetiştirme gayretine girmiş. Genç kızlar çeyizliklerini, öğrenciler harçlıklarını, velhasıl herkes ne imkanları varsa onu ‘tek Osmanlı yaşasın' diyerek Osmanlı'ya vermiş. O topraklar o zamanlar İngiliz hakimiyetinde. Gelişmeleri takip eden bir İngiliz görevlinin kaleminden rapor edilen şu ifadeler kelimelerin kiyafetsiz kaldığı bir vakayı şöyle kaydediyor: Herkes elindeki her şeyi Osmanlı’ya yardım için getirip bırakıyordu. Bir ara kalabalık telaşlandı; bir hareketlilik görüldü. Kucağında bebek bulunan fakir bir kadın can havliyle sağa sola koşuşturuyor, ‘Yok mudur bir hayırsever, Allah rızası için bu çocuğumu satın alsın, bedelini Osmanlı’ya göndereyim’ diyordu. Herkes şaşkın; herkes perişandı. Yürekler parçalanmıştı sanki. Hemderd olmanın bu derecesi mümkün müydü? Neyse ki bir hayır sahibi kadın adına istediği meblağı yardım sandığına verdi; çocuğu da annesine bıraktı.” (Hindistan Arşivi, H. Pol, Ekim 1913)
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Üye
    Nereden
    Türkiye
    konuyu canlı tutmak adına; öncelikle bu konuyu açan yöneticiye teşekkür ederken,başta Türkulusu olmak üzere tümİslam aleminin gereken duyarlılığı göstereceğini umut ediyorum...

SaygıylaEdited by: ASIM KEVSER

Üye
    Nereden
    Antalya
    arkadaşlar pakistan için araştırsanızda fitrelerimizi oraya bağışlasak olmaz mı acaba?
    karadut

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı karadut Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar pakistan için araştırsanızda fitrelerimizi oraya bağışlasak olmaz mı acaba?
    tabiki olur açılan banka hesapları SMS ler ile bu işi yapabilirsiniz

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Tv ve medya yeterince yer vermiyor aynı şeyin kendi ülkemizde olduğunu düşünsenize !!! o nedenle lütfen yardım edelim

Üye
    Nereden
    Konya
    EE NE BEKLİYORUZ O ZAMAN HADİN TELEFONLARA SALDIRALIM.
    Ahmet

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya

Allah yardımcıları olsun. İnşallah tez zamanda atlatırlar. Elimizden geldiğince yardımlarımızı yapalım.

Kıdemli Üye

Allah yardımcıları olsun.Hepimizin en azından birer sms göndermesi gerekir diye düşünüyorum.Gönül isterkioraya gidebileyim kendi ellerimle yaralarına derman olmaya çalışayım.Yardımda bulunan herkesten Allah razı olsun.Bugün onlara yarın bize
    Çok çalışmam lazım çoook

Üye
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Herkes elinden geleni yapmalı,Allah zor durumdaki kardeşlerimizin yardımcısı olsun.
    [url]www.smmmdernegi.com[/url]