Değerli üstatlarım ve meslekdaşlarım Türkiyede firmaların denetim ve incelenme oranı yüzde kaçtır,aranızda bu tür denetime şahit olan oldu mu,denetimin ve mali müşavirin öneminin artması için sizce bizler,oda ve devlet neler yapmalı,devlete ödenen verginin artması bu mesleğin değer kazanması için denetime ağırlık verilmesi ve bunun için de mali müşavirlerin hepsinin aktif rol alması gerektiği kanaatindeyim.Ayrıca madem denetim yok inceleme yok sorgu sual yok bu kadar zahmete strese girmeye ne gerek var işverenler muhasebecilere kızıp hep felaket tellallığı yapıyorlar ve her sorunun da muhasebecinin halletmesini istiyorlar ama muhasebeciye değer vermiyorlar ya bu ülkede bu işi adam gibi yapalım ya da zaten denetim yok inceleme yok şirketlerin çoğu küçük sallayalım gidelim.Mükelleflerin kurallara uyması,kurumsallaşması,şeffaflaşması,tahsilatların yapılması ve bu mesleğin haketttiği yere gelmesi için devletin bekası için daha fazla vergi için daha fazla denetim için toplumun refahı için neler yapmalıyız?