Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vahim bir durum.....

Müdavim Üye
    size basit usuller hakkında çok içler acısı bir durumdan bahsetmek istyorum bağlı bulunduğum vergi dairesi basit usul beyannamelerini kabul etmiyor bu bir anlaşma mı yada başka bişeymi çıkamadım bu işten . muhasebecilerin düzenlendiği beyannameleri kabul etmiyor iila oda imzalı olacakmış ... İnternetten kestiğim beyannamemin vergi levhasını bile tasdiklemiyorlar sizce bu nedir...
    1 Temmuz tarih için önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de dünyada yaşayan 7 milyar insana ilaveten ben doğmuşum... Eeeee madem doğmuşum birkere ne desem boş... iyi ki doğmuşum...

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    KÖRLER SAĞIRLAR BİR BİRİNİ AĞIRLAR DESEK UYGUN OLURMU ACABA
    HERKEZ BİR BİRİNİ BESLİYOR
    KİMSE MUHASEBECİLERİ DÜŞÜNMÜYOR
    ODA DEFTERİNİ BEN TUTMUYORUM DİYE FATURA BİLE VERMİYOR ADAMLARA
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya

Konya'da bir sıkıntı olmadı, hepsinin de tahakkuklarını aldık.5.000,00 ytl nin altındaki beyanların kabul edilmiyeceğine dair basında haberler çıkmıştı,şimdilik öyle bir zorlamada olmadı,ileride artırın derlermi bilemiyeceğim.........

<font color=RED>Ahiret\'te Seni Kurtaracak Bir Eserin Olmadığı Takdirde Fani Dünyada Bıraktığın Eserlerede Kıymet Verme..!!! {Mesnev-i Nuriye}</font>

<font color=BLUE>SMMM Mehmet DEMİRAYAK </font>

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    BEN ŞİMDİ GÖNDERİYORUM 2 000 YAPTIM AMA İNŞALLAH İSTEMEZLER
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    bece isterler geçen sene düşük beyanda bulunan mükelleflere ceza kesildi.bunuda göz arı etmemek lazım
    Günah bana Yakışmıyor;Ama af sana öyle yakışıyor ki,

Kıdemli Üye
    Nereden
    KAYSERİ
    sevilen76 makbuz kesiyormusunuz basit usullere ? eğer kesiyorsanız vergi levhalarını kendınız tastık edip tastık tarıhınden itibaren 1 ay içinde de tastik etmiş olduğunuz vergi levhalarının listesini verin bence!!!

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    ben öyle yapıyorum ben tasdik ediyorum levhaları
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erdal ÇİNAL

Üye
    Nereden
    Trabzon

basit usul denen olayı 1999 yılından itibaren getirdiler. üç yıllığına getirmişlerdi hesapta ama yıl 2007 hala daha devam ediliyor ve arkadaşların belirttiği gibi odalara verdiler yetkiyi. ilk zamanlarda odaların bir muhasebeciyle anlaşma mecburiyeti vardı. ama artık kimsenin ona baktığı yok. bu durum odaların o kadar işine yaradıki ilk zamanlarda üç aylık dönemlerde beyanname veriyorlardı. şimdi sadece yılda bir beyanname ve aldıkları ücretler ise verilecek bir beyannameye göre çok fazla. en acısı parayı aldıklarına dair bir makbuz dahi kesmiyorlar. bu uygulama ile odaları çok iyi beslemiş oluyorlar. bir an önce bu uygulamadan vaz geçilmeli ve ilk çıktığında söylendiği gibi basit usullerinde defter tutma mecburiyetine geçilmeli.
    BKSNDLNC