Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SİGARADA DURUM KÖTÜÜÜ

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    <TABLE =yazi borderColor=#cbc8b7 width="100%" =#ece9d8>
    <T>
    <TR>
    <TD borderColor=#ece9d8 align=middle width="80%" colSpan=2>Sigarada Vahim Tablo</TD>
    <TD borderColor=#ece9d8 width="10%"></TD></TR>
    <TR>
    <TD borderColor=#ece9d8 width="10%"></TD>
    <TD vAlign=top borderColor=#ece9d8 align=right width="20%"></IMG></TD>
    <TD vAlign=top borderColor=#ece9d8 align=justify width="60%">
    <DIV style="MARGIN-LEFT: 10px" align=left>30 il ve 118 ilçede, 1174'ü kadın, toplam 2 bin 376 yetişkin kişiyle yapılan araştırmaya göre 18 yaş ve üstündekilerin yüzde 45.6'sı sigara içiyor. Tiryakilerin oranı 6 yılda yüzde 3.3 arttı. </TD>
    <TR>
    <TD borderColor=#ece9d8 width="80%" colSpan=2></TD>
    <TR>
    <TD borderColor=#ece9d8 align=justify width="80%" colSpan=2>
    <DIV align=left>

Türkiye genelinde yapılan bir sigara araştırması, nüfusumuzun yarıya yakınının sigara bağımlısı olduğunu ortaya çıkardı. Sigara içenlerin giderek arttığını saptayan araştırmada, ayrıca en çok erkeklerin, eğitimli kesimin ve işçilerin sigara tutkunu olduğu görüldü.
    A&amp;G Araştırma Şirketi tarafından 30 il ve 118 ilçede yapılan araştırmada, 18 ve üstü yaş grubundan 1174'ü kadın, toplam 2 bin 376 kişiyle yüz yüze görüşüldü. Araştırmada, 18 yaş ve üstü Türkiye nüfusunun yüzde 45.6'sının sigara içtiği ortaya çıktı. Sigara içenlerin oranı 2000 yılında yüzde 43.3'tü.

Az içenler azınlıkta
    Kadınların, erkeklere göre sigaradan daha uzak durduğu da belirlendi. Buna göre, kadınların yüzde 73.9'u sigara içmezken, erkeklerin sadece yüzde 36.3'ü sigara içmiyor. Erkeklerin yüzde 10'u günde bir paketten fazla, yüzde 30'u bir paket sigara içiyor. Erkeklerde günde 3-5 adet sigara içenlerin oranı yüzde 6.2, 10-15 adet içenlerin oranı yüzde 11.2.

Eğitimlilerin durumu
    Eğitimlilerde de sigara içenlerin oranı daha yüksek. İlköğretim okulu mezunlarının yüzde 64.2'si, lise mezunlarının yüzde 46.3'ü, üniversite mezunlarının yüzde 48.9'u sigara içmiyor. Diğer eğitim gruplarına göre daha az sigara tüketse de günde bir paketi en çok aşanlar ilköğretim mezunları. Üniversite mezunlarının yüzde 20.7'si, lise mezunlarının yüzde 23.4'ü bir paket sigara içiyor.
    Meslek gruplarına göre bakıldığında, ev kadınlarının yüzde 80.6'sının sigara içmediği, en fazla sigara içen meslek grubunun işçi, serbest meslek erbabı, esnaf ve işsizler olduğu görüldü.

Öğrenciler emekliyi geçti
    Öğrencilerin yüzde 55.6'sı, emeklilerin yüzde 52.4'ü, serbest meslek çalışanlarının yüzde 29.4'ü, işçilerin yüzde 29.2'si, işsizlerin ise yüzde 37.5'i sigara içmiyor.
    </TD></TR></T></TABLE>
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erdal ÇİNAL

Kıdemli Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Merhabalar, bende içmeyenler sınıfına girmek için mücadele ediyorum bakalım sonuç ne olacak. 20 yılı aşkındır sigara kullanıyorum nefret etsemde son yıllarda iyice arttı bu alışkanlık günde 2 pakete çıktı. Biraz tiryakilik birazda alışkanlık diye düşünüyorum.

05.02.2007 tarihinde akşam bürodan çıkınca ani bir karar verdim ve içememeye çalıştım. bir kaç saat içmesem ne olur mantığı ile devam ederken biraz gayret falan, haa bak içmeden de durabiliyormuşum derken,o gece içmedim ve her sabah yaptığım şeyide yapmamaya başladım. Uyanır uyanmaz sigara yakmak o sabah yakmadım, çayın kahvenin yanında içmemek. kısacası kendimi şartlandırmaya başladım.

Sonucu bende merak ediyorum 5.2.2007 taihinden bu yana halen içmedim ve içememek için mücadele ediyorum..

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    inşallah bu mücadelenizde,muvaffak olursunuz
    Allah yardımcınız olsun
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erdal ÇİNAL

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    ben çocuk iken çocuk aklı işte baya içmiştik daha sonra hastalanıp burakmıştım allaha çok şükür şimdi hiç içmiyorum dumanı bile rahatsız ediyor
    hem maddi hem sağlık hemde dini yönden çok zararlı bir melett bu
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    20 Yıllık arkadaşımı bıraktım gibi , bir aydır içmiyorum....içmiyeceğimde..........

<font color=RED>Ahiret\'te Seni Kurtaracak Bir Eserin Olmadığı Takdirde Fani Dünyada Bıraktığın Eserlerede Kıymet Verme..!!! {Mesnev-i Nuriye}</font>

<font color=BLUE>SMMM Mehmet DEMİRAYAK </font>