Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ÖLEN İŞÇİ

Kıdemli Üye
    29 MAYIS 2010 TARİHİNDE GİRENİNŞAAT İŞÇİSİ AYNI GÜN İŞ KAZASI GEÇİRDİ VE 5 HAZİRAN 2010 TARİHİNDE VEFAT ETTİ BU İŞÇİ İÇİN YAPMAMIZ GEREKEN NELERDİR

Kıdemli Üye
    YOKMU CEVAP

Kıdemli Üye
    Nereden
    Resmi Muhasebe
    öncelikle ölen kardeşimizin yakınlarına başı sağlığıdiliyorum. mekanı cennet olur inşallah. işçiyi işten ölüm sebebebi ile çıkış yapacaksınız. sonra bölge çalışmaya bilgi vereceksiniz 15 gün süreniz var yapıcagınız işlem bu.. şartları uyuyorsa ölen sigortalının eşine maaş bağlaytmak için müracatta buluna bilirsiniz. (bağlı bulundugunuz sgk kurumu ilede istişare yapın saygılarımla.) Edited by: Mehmet_Uslu
    Sevgi Duvarı

Müdavim Üye
    iş kazası ile ilgili bölge çalışma ve sgk kurumu tarafından gerekli incelemeler yapılıp işçi işveren hata oranları ve kusur durumları belirlenecek, ölüm olduğu için emeklilik maaşı bağlanması içinmüracat edilmeli,kusur oranına görede işverene tazminatdavası açılabilir

Müdavim Üye
    Nereden
    Mali Müşavir
    İş kazası olduğu için sgk'ya 3 gün kolluk kuvvetlerine derhal bildirilecekti bunları yaptıysanız sgk gerekli incelemeleri yapar sizde buna bağlı olarak cenaze yardımı maaş bağlatma işlemleri ile ilgili girişimlerinizi yaparsınız.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LUZÜMSÜZ DEĞİL..

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE ŞEFİ
    arkadaşlar kusura bakmayı yeni forum açamadığım için sorunumu buraya yazmak zorunda kaldım tekrar özürdiliyorum

SORUNUM BANA KESİLEN FATURA TUTARI 7,43 İSKONTO 7,43 BEN BUNU NASIL İŞLİYCEM KDV SİNİN İNDİRİM KONUSU YAPABİLİV,CEKMİYİM BA BS AÇISINDAN NASIL OLUCAK LLLLL TEŞEKKÜR EDİYORUM
    HERŞEY ÖĞRENİLENE KADAR ÇOK ZORDUR ÖĞRENDİKTEN SONRA BASİT

Müdavim Üye
    size kesilen faturadaki iskontoyu dikkate almadan iskontodan sonraki değerlere göre işlem yapın

Kıdemli Üye
    Nereden
    Resmi Muhasebe
    İş kazası olduğu için sgk'ya 3 gün kolluk kuvvetlerine derhal bildirilecekti bunları yaptıysanız sgk gerekli incelemeleri yapar sizde buna bağlı olarak cenaze yardımı maaş bağlatma işlemleri ile ilgili girişimlerinizi yaparsınız.
    --- sayın tugay bölge çalışmaya bilgi verilmeyecek mi? sadece ceneza masrafı emeklilik şartı uyuyorsa müracet edilebilir..
    Sevgi Duvarı

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE ŞEFİ

SAYIN BOZOĞLANLI BANA KESİLEN FATURA MATRAHI VE YAPILAN İSKONTO EŞİT
    HERŞEY ÖĞRENİLENE KADAR ÇOK ZORDUR ÖĞRENDİKTEN SONRA BASİT

Müdavim Üye
    Nereden
    ankara
    syn DADAŞ

fatura bedeli matrahsız kesilmiş anlaşılan.
    siz faturayı
    153 - 0,01
    320 - 0,01 girin
    ba bs ye de ekleyin