Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PES EDİYORUM

Müdavim Üye
    Nereden
    smmm

iki a.ş'nin kurduğu iş ortaklığının defterlerine bakıyordum.2009 yılı ücretlerimi alamadığımdan dolayı kendilerine işlerini yapmayacağıma dair noterden ihtar çektim.ortaklardan birisi elime çerez parasına dönüştürülmüş senetler verdi.paramı kurtarabilmek adına kabul ettim.şimdide senetler ödenmiyor. aynı şekilde bende 2010 da hiç bir beyanlarını vermedim defterlerini vericem alan yok.kendi aralarındaki husumet olduğu gibi bana yansıyor
    3 yıldır bu mesleği serbest olarak icra ediyorum ve pes ediyorum!!!!
    napıcam ben bu senetleri ve bu defteri bir akıl verin arkadaşlar firmayla aramızda 1000 km var.tahsilat işi araya km ler girince daha bir zormuş.karşımda muhatap yok.ya sabır!!!!

Üye
    ne dıyelım allah kolaylık versın
    EN İYİ İKTİSATCILAR MUHASEBECİLERDİR

Kıdemli Üye
    Nereden
    edirnedenkars'a
    DEFTER VE BELGELERİN SAKLANMASI VE İADESİ

Meslek mensupları kendilerine tevdi edilen defter ve belgeleri işlerinin gereketirdiği süre içinde iyi niyetle muhafaza etmek ve işin bitiminde iade etmek zorundadırlar. Şu kadar ki defter ve belgelerin geri alınması, sahibine yazı ile bildirmiş olduğu hallerde saklama mükellefiyeti bildirme tarihinden itibaren bir ay içinde sona erer. İşin bitiminden itibaren bir ay içinde sahipleri tarafından alınmayan defter ve belgeler bir yazı ile ilgililerin bağlı olduğu vergi dairesine teslim edilir.
    Alacagınıza gelince kanuni yollara başvurabilirsiniz.