Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SOSYAL SİGORTA İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI.

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Gıdım gıdım verilen teşvikleri Karavana kepçesi ile geri alınmaya çalışılıyoranlaşılan.

Araçlarda 4 çeker falan derler ya. SGK' da "Asgari ücretin 1 katı, 2 katı, 3 katı 5 katı" ... Maaşallah.

Edited by: Hüseyin KAYA
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Ben muhasebeci olarak yeni bir geçimimizi sağlayacak iş bulalım derim yav önceden devletin memuru olduk diyordum yav ne memuru kölesiii kölesii olduk sınırı geçmeye çalışan merkepler gibi mayına basan asgari ücret 2 katı 5 katı .............durmak yok yola devammmmm
    ns

Üye
    Asgari ücret ile 5 rakamını hiç çarptılar mı acaba

Üye
    asgari ücretin sırf bu yüzden fazla artmasını istemiyorum.

asgari ücreti alan işçi, asgari ücretin bilmem kaç katı ceza sıkıntısını çeken muhasebeciler.

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM STAJERİ

internetten işçi kendini nasıl bildiriyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
    Hak şerleri hayreyler,
    Zannetme ki gayreyler,
    Arif onu seyreyler;
    Mevlâ görelim neyler
    Neylerse güzel eyler...

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı tnjkrmn Nickli Üyeden Alıntı

internetten işçi kendini nasıl bildiriyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
    Böyle bir ekran yok. İlgili form ile bildirmesi gerekiyor.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    TEKNOLOJİNİN VE SGK NIN BİLGİ İŞLEM SİSTEMLERİNİN BU KADAR GELİŞTİĞİ BİR ZAMANDA NİÇİN BU RAPORLARI BİZ ( VEYA İŞVEREN ) VERMEK ZORUNDA KALSIN BUNU ANLAMIYORUM. RAPORU VEREN DOKTOR BU BİLGİLERİ ZATEN BİLGİSAYARA GİRMESİ GEREKİYOR SGK DA ONLİNE OLARAK HASTANE KAYITLARINDAN VEYA İŞÇİNİN TC NUMARASINDAN RAHATLIKLA BUNU GÖREBİLİR VEYA GÖRMEK İÇİN GEREKLİ ALTYAPIYI KURABİLİR. BU YÖNDEN BU KONUNUN ÜZERİNE GİTMELİYİZ ÇOK ZOR BİR OLAY DEĞİL DİĞER TARAFTAN VİZİTE KAĞIDI KALKTI MI KALKMADI MI BELLİ DEĞİL BAZI ÖZEL VE KAMU HASTANELERİ HALEN İSTEMEKTE İŞVERENLERLE BİRBİRİMİZE DÜŞÜYORUZ DİĞER TARAFTAN SGK VE VERGİ DAİRELERİNDEKİ MEMURLAR İSE OTURMAYA ( HER NE HİKMETSE İŞLERİ BİTME NOKTASINA GELMESİNE RAĞMEN SAYILARI DA ARTMAKTADIR ) DEVAM EDİYORLAR 2 YIL ÖNCE SAĞLIK BELGELERİ GİRİLEN İŞÇİNİN ÖDENEĞİNİ HALA VERMEDİLER ONLARA İŞİNİ YAPMADIN DİYEKİMSE CEZA VEREMİYOR TABİ BİZLER SUSTUKÇA BU İŞLERİ SIRTIMIZA YÜKLEMEYE DEVAM EDERLER BİZ BU YÜKLERİ TAŞIRIZ DEMEYE DEVAM ETTİĞİMİZ MÜDDETÇE DAHA ÇOK YÜK BULURLAR MERAK ETMEYİN. ODALAR VE TÜRMOB İSE SİYASETTEN VAKİT BULURSA BİZİMLE İLGİLENECEK

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya

elime yeni geçen raporun bitiş tarihi 13/05/10 şimdi bu durum da ne yapmam gerekiyor,

Ziyaretci
    18.05.2010'dan 19.05.2010 1 gün raporlu personel için henüz bidirim yapılmadı rapor bugün elimize ulaştı herhangi bir ceza sözkonusu olurmu

Müdavim Üye
    Arkadaşlar yine isyana ve farklı sorulara başlamışsınız. Haklısınız da.
    Fakat konu başlıgı farklı.
    Yeni SGK Yönetmeliği ne diyor.
    Okuyup özet halinde paylaşabilecek yada önemli noktalara dikkat çekebilecek arkadaşlar içindir bu başlık.
    sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs