Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM İŞİ TERK

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM

Arkadaşlar 2009 yılında bir meslek mensubu ile ortak bir büroda çalışıyorduk.Mükelleflere ait bütün bildirimler ortaklık numaramız ile yapılıyordu.ortağım 31.12.2009 tarihinde işi terk verdi.2010 yılında verilmesi gereken 4.dönem geçici vergiler ile 2009 gelir ve kurumlar beyannamelerinide ortaklık numarası ile verdik.bu durumda 2010 yılında yapmış olduğumuz işlem doğrumudur.?2010 yılı için vergi dairesine verilmesi gereken listeler her iki meslek mensubu adınamı verilmelidir.Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    Arkadaşlar l pazartesiye kadar listeleri vermek gerekiyor.Yorumlarınızı bekliyorum

Ziyaretci
    her iki meslek mensubu adına verilmesi gerekir çünkü bu ay verilen 2009 yılına ait beyannamelerle ilgili liste olduğundan ortaklık adına vermeniz gerekir.
    2010 yılı içinde yapmış olduğunuz işlem gayet doğru bir işlem

Ziyaretci
    yani ortaklık adına vermeniz gerekir.

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    Berkay bey vergi dairesinden sadece kendi adıma vermem gerektiği ile ilgili görüş bildirdiler ama bana mantıksız geldi.Listeler 2009 yılına ilişkin listelerdir.Bununla beraber vergi dairesinin bildirdiği görüş doğru ise ortaklık adına verilen beyannamelerde yanlış olmuş oluyor bu durumda

Ziyaretci
    EVET BENCEDE
    SONUÇTA BEYANNAMELERDE ORTAKLIK ADINA VERİLMİŞ VE ORTAKLIĞIN ADI YAZIYOR