Sayfa 60 Toplam 60 Sayfadan BirinciBirinci ... 1050585960
Toplam 596 adet sonuctan sayfa basi 591 ile 596 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: RAPORLU İŞÇİNİN SGK'YA BİLDİRİLMESİ

Kıdemli Üye
    merhaba arkadaşlar

bir işçimizin rapor başlangıç tarihi 01.08.2012-06.08.2012 tarihleri arası raporlu raporu 06.08.2012 tarihinde girişini yaptık ancak tarafımıza yazı geldi giriş yapılmadığına dair.bakıyorum girişide yapılmış.telefonlarada cevap vermiyor sigorta ne yapmam lazım başka bir giriş yapılıyormu ?

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı Vedatde Nickli Üyeden Alıntı
    merhaba arkadaşlar

bir işçimizin rapor başlangıç tarihi 01.08.2012-06.08.2012 tarihleri arası raporlu raporu 06.08.2012 tarihinde girişini yaptık ancak tarafımıza yazı geldi giriş yapılmadığına dair.bakıyorum girişide yapılmış.telefonlarada cevap vermiyor sigorta ne yapmam lazım başka bir giriş yapılıyormu ?

** SGK 01.08.2012 tarihinden itibaren "Elektronik Rapor İşlemleri" bölümünü açtı.

Şifre almış hastanelerde raporları sisteme giriyor ve hastanelerin girmiş oldukları raporları Elektronik Rapor işlemleri bölümünden onaylamanız gerekiyor.

Sistem öncelikli olarak Elekronik rapor işlemleri bölümünü sorguluyor ondan sonra Çalışılmadığına dair bildirim işlemlerini sorguluyor.

** Bölgemizdeki SGK kurumuna sorduğumuzda Elektronik rapor işlemlerinden raporu kontrol edin. Varsa burayada girin ayrıca eskiden olduğu gibi Çalışılmadığına dair bildirim işlemleri bölümünden de girin dediler.

Siz Elektronik rapor işlemleri bölümünü kontrol edin. Rapor çıkıyorsa onu da onaylayın.

Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Kıdemli Üye
    tşk hüseyin bey

dediğiniz yerden onayladım.bu uygulama 01.07.2012 tarihinden itibaren raporlar için geçerli olduğu görülüyor.Benim size sormak istediğim o tarihten itibaren sadece çalışmadığına dair bilgi ekranına giriş yaptım.onaylama kısmından onaylamadım.şimdi onaylasam cezası olurmu acaba

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı Vedatde Nickli Üyeden Alıntı
    tşk hüseyin bey

dediğiniz yerden onayladım.bu uygulama 01.07.2012 tarihinden itibaren raporlar için geçerli olduğu görülüyor.Benim size sormak istediğim o tarihten itibaren sadece çalışmadığına dair bilgi ekranına giriş yaptım.onaylama kısmından onaylamadım.şimdi onaylasam cezası olurmu acaba

SGK dan, onaylama yapılmadığına dair bir yazı gelmediyse cezası yok onaylayabilirsiniz.

Yazı geldiği takdirde zaten 5 GÜN içinde onay işlemini yapmanız gerekiyor.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir

Bir kişinin 08.10.2012-17.10.2012 tarihleri arası raporu var 18.10 kontrol olarak. 18.10 da tekrar rapor verilmiş 28.10 kontrol. İlk raporu çalışmadığına dair bildirim girişinden girdim. Elektronik çalışmadığına dair bildirim bölümünden sorgulayınca ikinci rapor çıkıyor. İlk rapor görünmüyor. sorun olur mu?

Müdavim Üye
    sorun olmaz zaten aphb dede istirahatli olarak bildirildiği takdirde sisteme hiç girmeseniz bile problem olmayacaktır.
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!