Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TEKSTİL FİRMASI

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    Merhabalar
    Önlisans muhasebe mezunuyum ve iktisat fakültesi 4. sınıftayım.
    Bir tekstil firmasında muhasebeci +asistan olarak çalışmaya basladım. Burası büyümekte olan bir işyeri. Dolayısıyla benim bu büyümeye katkımın olması gerekiyor. Bunun içinde okulda teorik olarak gördüğümüz bilgilerin pratiğine ihtiyacım var. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

işyerimize bağlı 28 ssk lı var bunların 12 si 4447 kapsamında sigortalı bunların sigorta primi ne kadar olacak? 11 i kısmi süreli bunların ssk primi tahminen nedir?
    işyeri kirası 5750+%18 kdv. bunu muhtasarda gösterecek mıyız? gostereceksek hangi değer üzerınden?
    muhtasar beyannameyi neler etkiler?

Ziyaretci
    4447 den faydalananlar işçin işveren primi ilk yıl %100 sonraki yıllardada 1 er yıl geçtikçe %80 %60 %40%20 olarak düşecek,
    kısmi süreli olanlar içinse çalıştığı süreye göre sgk primi hesaplanıyor kaçgün çalıştıkları önemli.
    fatura ile yapılan kira ödemelerinde stopaj söz konusu olmadığı için muhtasar beyannamedede bildirilmiyor.

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE

tesekkur ederim.

Gider pusulası muhtasar beyannameyi ne sekilde etkıler?

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE

bir soru daha

dıyelımkı ödenen toplamücret 20000,00. muhatasar beyannamede gosterilirken bunun 8800,00 tl si için 1320,00 tl geri kalan 11200,00tl için %20 mi olacak?

Ziyaretci

yani gider pusulasında stopaj var ise ki çocpunlukla stopajlı olur bazı istisnalar hariç muhtasar beyannamede beyan edilir.

Ziyaretci
    bunu ben anlamadım

Ziyaretci
    işçi ücretleri için demek istediniz galiba ücret ödemelerinde öyle evet dediğiniz gibi ama bunlarda o sınırı aşan olursa ve aşmanın olduğu ayda %20 ve üstüne çıkar

Ziyaretci
    asgari ücretli iseler zaten %15 i aşmazlar , asgari ücret üstü kişilerde dilimler artıyor

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    evet işçi ücretleri. asgari düzeyde ödeme yapılıyor.

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    iyi haftalar

4447 ıle ılgılı bı gelişme var mı? sanırım kapsamı genişlemiş