Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sgk

Ziyaretci
    2010/03 ayı gecikme zammı kaç ayrıca tefe ve tüfe hesaplanıyormu
    yardımlarınızı bekliyorum

Ziyaretci
    ???

Ziyaretci
    https://app2.sgk.gov.tr/geczam/ sitesinden hesaplayabilirsiniz. ayrıca son yayınlanan tebliğde aylık 2,5 yada %2 civarı olması lazım. birde daha önce %5 prim indirimi tahakkuk esnasında var ise. onun da faizi ve %5'lik indirilen tutar ayrıca tahsil edilecektir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Burdur
    arkadaşım şu an itibari ile uygulanacak gecikme zamlar aylık 1.95 dir. ödenecek miktar x 1.95 : gün sayısı ancak mart ayına ait yeni beyanname verir bundan dolayı ödeme çıkacak ise yukarıda yazdığım gecikme zammına ilaveten verginin miktarı kadar da V.Ziyaı cezası kesilir bunundna dolayı da uzlaşmaya girebilirsin. kolay gelsin

Ziyaretci
    peki tefe tüfe hesaplanıyormu?

Ziyaretci
    "Sayın Ömer Kılınç vergi dairesi açısından değerlendirdi sanırım. Konu başlığı anladığım kadari ile SGK olarak açılmış. bende sgk gecikme zammı hususunda yazdım. " yanlışım varsa affola. iyi çalışmalar.

Müdavim Üye
    sayın Atam İzindeyiz, Kanun maddesi uzun olduğu için yazamıyorum sgk madde 89' a bakmanızı öneririm.Yalnız kanun maddesindeki ilk 3 aylık süre de her ay için uygulanan gecikme zammı % 2 olarak değişti.
    SM