Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ŞİRKET ORTAĞI

Yeni Üye
    Nereden
    Kocaeli

her keze günaydınlar diliyorumm benim sorum şöyle şirket ortağı kendi aracını şirkete devir etmek istiyor. bunun muhasebeleştirmesini nasıl yapabilirim. ve aracın değerini neye göre belirlemeliyim bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum saygılarımla iyi günler.

Üye
    Nereden
    Ankara
    ŞİRKET ORTAĞI ARACINI NOTERDEN ŞİRKETE SATIŞ YAPACAK SİZDE SATIŞ SÖZLEŞMESİNE GÖRE MUHASEBELEŞTİRECEKSİNİZ. NOTERDE SATIŞLARKASKO DEĞERİNDEN YAPILIYOR SİZDE O DEĞER ÜZERİNDE MUHASEBELEŞTİRECEKSİNİZ.
    HEPİMİZ T Ü R K \'ÜZ.
    Bu memleket, Tarihte TÜRK\'TÜ, Halde TÜRK\'TÜR ve ebediyyen TÜRK kalacaktır. M.Kemal ATATÜRK

Yeni Üye
    Nereden
    Kocaeli
    noterde şatış yapacak yalnız buna fatura kesmesi gerekiyormu kasyo bedelinin %70 kadar fatura kesilmesi gerekiyor normalde bunu kesmeden devir yapma imkanımız varmı acaba mcm0035

Üye
    Nereden
    Ankara

ŞİRKET ORTAĞININ BAŞKA BİR İŞİNTEN DOLAYI VAR OLAN VERGİ MÜKELLEFİYETİ VAR VE BU ARAÇO İŞYERİNİN AKTİFİNE KAYITLI İSE TABİKİ FATURA KESECEK. AMA ŞİRKET ORTAĞININBAŞKA BİR VERGİ KAYDI YOK İSE ZATEN FATURA KESEMEZ. AYRICAKASKO DEĞERİNİN %70 DİYE BİRŞEY YOK NOTER SATIŞI NE KADARSA FATURA O KADAR KESİLİR.
    HEPİMİZ T Ü R K \'ÜZ.
    Bu memleket, Tarihte TÜRK\'TÜ, Halde TÜRK\'TÜR ve ebediyyen TÜRK kalacaktır. M.Kemal ATATÜRK

Yeni Üye
    Nereden
    Kocaeli
    peki teşk ederim yardımız için şirket ortağının şuanda mükellefiyet kaydı var yani fatura kesecek bu arada adım orhan tanıştığıma memnun oldum can abi konuşmak istersen msn adresim arkadasca-sevsen@hotmail.com iyi günler diliyorum

Üye
    Nereden
    Ankara
    BENDE MEMNUN OLDUM. ADRESİNİ EKLİYORUM. İYİ ÇALIŞMALAR
    HEPİMİZ T Ü R K \'ÜZ.