Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sermaye arttırım ücreti

 1. #1
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  02.Şubat.2005
  Nereden
  Turkey
  Mesajlar
  2,754
  yılbaşında muhasebe ücret sözleşmesi imzalanan limited şirketin ağustos ayında yapılan sermaye arttırımı için alınan ücret için ayrıca sözleşme yapılması ve damga vergisi ödenmesi gerekiyormu?

 2. #2
  Yönetici
  Üyelik tarihi
  03.Şubat.2004
  Nereden
  Antalya, Turkey
  Mesajlar
  4,610


  Sayın Ceyhun,


  Odalarımız tarafından verilen sözleşmeyi kullanıyorsanız;


  4-Ücretin Tutarı ve Ödeme Şekli


  4.5) Sözleşmede yazılı ücret yalnızca sözleşmede belirtilen işler içindir. Sözleşmede yeralmayan işler istenmesi halinde meslek mensubuna ücret tarifesinin altında kalmamak koşoluyla ayrı ücret öedenecektir. (İstenirse yapılacak işlerin konusu ve kapsamı ücret tespit tutanağı ile belirlenir)


  şeklindedir. Buradan yola çıkarsak ayrıca sözleşme düzenlemeye gerek olmadığını düşünüyorum. Makbuz mukabili hizmeti ifa edebilirsiniz
  ------------------
  Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  01.Temmuz.2005
  Nereden
  Turkey
  Mesajlar
  20
  Tebliğ

  Sanayi ve Ticaret Bakanlığından:

  Anonim ve Limited Şirketlerin Sermayelerini Yeni Asgari Miktarlara

  Yükseltme Sürelerinin Uzatılmasına İlişkin Tebliğde

  Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ

  (Tebliğ No: İç Ticaret 2005/2)

  MADDE 1 — Bu Tebliğ, Türk Ticaret Kanunu'nun 274 üncü ve 3143 sayılı Kanun'un 33 üncü maddesine istinaden hazırlanmıştır.

  MADDE 2 — 15.11.2003 tarihli ve 25290 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan "Anonim ve Limited Şirketlerin Sermayelerini Yeni Asgari Miktarlara Yükseltme Sürelerinin Uzatılmasına İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No: İç Ticaret 2004/6) ile belirlenen süreler değiştirilmiştir. Sermayeleri 50 bin Yeni Türk Lirasından az olan anonim şirketler ile 5 bin Yeni Türk Lirasından az olan limited şirketlerin sermayelerini yeni asgari miktarlara yükseltmek amacıyla en geç 31.12.2006 tarihi mesai bitimine kadar şirket merkezinin bulunduğu yer ticaret sicili memurluğuna müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu şekilde müracaat eden şirketlerin sermaye artırımına ilişkin tescil işlemleri 31.3.2007 tarihine kadar sonuçlandırılacaktır.

  MADDE 3 — Bu Tebliğ yayımlandığı tarihte yürürlüğe girer.

  MADDE 4 — Bu Tebliğ hükümlerini Sanayi ve Ticaret Bakanı yürütür

 4. #4
  Üye
  Üyelik tarihi
  31.Aralık.2005
  Nereden
  Turkiye
  Mesajlar
  55


  Merhaba;


  Mükellefinize sonuçda sözleşme yapmış olduğunuzdan sermaya artırımı için tekrar sözleşme yapmanıza gerek yoktur.Sadece sermaye artırımı için ücret alacaksanız makbuz kesmeniz yeterli olacağını düşünüyorum.Danışmanlığını yaptığınız bir firmaya ilave işler için sözleşme yapmanıza gerek yok..


  Aziz KARADAĞ


  Msn: azizkaradag@hotmail.com
  A.KARADAĞ

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •