Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: mesleki sorumluluk sigortasına bakışınız

İlgili Devlet bakanlığı tarafından, 16 Mart 2006 Tarihli, 26110 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesleki Sorumluluk Sigortası Genel Şartlarıve 03 Mayıs 2007 Tarihli, 26511 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesleki Sorumluluk Sigortası Genel şartları Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli mali Müşavir Mesleki Sorumluluk Sigortası Klozuile Hekimlik ve Avukatlık mesleğinden sonra, SM, SMMM ve YMM mesleğini icra edenlerin de mesleki faaliyetleri, mesleki sorumluluk sigortası kapsamına alınmış bulunmaktadır.

sigortacıyım izmirde yeni işyerimi açtım sektör bazında çalışıp portvöy toplama amacındayım buradan sorulara çevap verip yaralı olmak isterim.
    ayrıca ticaret lisesi mezunu olduğumdan 8 yıllık muhsebeci olmamdan halen yakınlık duyduğum bir meslek.
    amacım muhasebecilerin bu sigortayı nekadar bildiği ve yaklaşımları

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Şahis fikrimdir.Mesleki sorumluluk sigortası Tamamen milleti keriz yerine koymak ve dolandırmaktır.Bu sigortaya sıcak bakmadığım halde bir meslektaşımın ricası üzerine yaptırdım.Anlatırken ballandıra ballandıra anlatanlar ve vaadde bulunanlar SGK dan kesilen idari para cezasına sizin göreviniz değil diyerek ret cevabı verdiler.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Yeni Üye
    Nereden
    YOZGAT
    evet aynen banada öyle yaptılar muhasebecinin asli görevi değil diye yazı geldi ve 3,300 ödedim

hımm faydası olmayan sigortayı bende önermek istemem yada içeriğini tam öğrenip doğru bilgi vermek en mantıklısı

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    SGK işlemleri mi bizim görevimiz değilmiş? Biraz açıklar mısınız?
    Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Yeni Üye
    Nereden
    YOZGAT
    Söz konusu hadise ile ilgili olarak yapılan bilirkişi incelemesinde ;<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

3568 sayılı SM,SMMM ve YMM Kanunu ile söz konusu kanuna ek olarak yayımlanan tebliğ ve yönetmeliklere göre de SGK ile ilgili işlemlerin meslek mensubunun asli görevleri arasında yer almadığı göz önüne alındığında söz konusu hadisede bir sorumluluğunuzun olmadığı tespit edilmiştir. Poliçe özel şartlarında da belirtildiği üzere “ sigortalının yasal sorumluluk ölçüsünü aşan talepler” teminat haricidir. Belirtilen nedenden ötürü söz konusu hasar poliçe teminatı dışında kalmaktadır.
    gördüğünüz gibi bu yanıt geldi bana

Yeni Üye
    Nereden
    YOZGAT
    işten ayrılış bildirgesini geç vermiştim 10 günlük süreden sonra

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Bu sigortayı yaptırmayı düşünen meslek mensupları o zaman SGK konusunu mutlaka sözleşmeye intikal ettirmeli.
    Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

galiba bu sigortayı yaptıran pek yok yada yaptıranda memnun değil sanırım gerci yazan az ama sonuç bu