Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: özel eğitim kurumunda maaş kesintileri

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    özel bir okulda çalışan bir öğretmene maaşı dışında hangi kesintiler ödenir hangisinde vergi hangisinde ssk kesintisi uygulanır bu konu ile ilgili bilgi veren olursa sevinirim Edited by: zazavun
    insanlar basaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    insanlar basaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya

bazen bu forum sitelerinde saçma bir soru için millet cevap vermek için yarışıyor ama önemli bir konu içinde kimse cevap yazmıyor acaba bilmediklerindenmi yoksa tenezul etmediklerindenmi cevap vermiyorlar

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Alıntı zazavun Nickli Üyeden Alıntı
    özel bir okulda çalışan bir öğretmene maaşı dışında hangi kesintiler ödenir hangisinde vergi hangisinde ssk kesintisi uygulanır bu konu ile ilgili bilgi veren olursa sevinirim
    öğretmen eğer çalıştığı kurumdan (yani milli eğitim farzr ederek) izin alıp çalışıyorsa kendisine hiç bir kesinti ödenmez 4-c li ise 4-a primi ödenmez sadece aldığı ücretten gv.d.v kesilir vergi dairesine yatar kesinti kendisine verilmez
    bu soruda anladığım kadarı ile cevap verdim sizin soru çok muallak bir soru biraz daha açık açın
    yardımcı olayuım size

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    özel bir okul da çalışan personele normal verilen maaşı dışında verilen bir ödeme örnek eğitim tazminatı yada mesai ödemelirinde ssk ve vergi kesintileri olurmu ssk kesintisi olmayan bir ödeme yapılıyormu böyle bir ödeme türü varmı

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Alıntı zazavun Nickli Üyeden Alıntı
    özel bir okul da çalışan personele normal verilen maaşı dışında verilen bir ödeme örnek eğitim tazminatı yada mesai ödemelirinde ssk ve vergi kesintileri olurmu ssk kesintisi olmayan bir ödeme yapılıyormu böyle bir ödeme türü varmı
    ücret olarak ödenen her türlü nakıt ödemelerdeg.v dv.kesilir şayet 4a ise ssk kesintiside olur tavanı geçmemişse tavan ücrete kadar olan ücret ten ssk kesintisi olur kesilir

Müdavim Üye
    TABAN AYLIK
    DERECE/KADEME
    KIDEM TAZMİNATI
    İŞGÜÇLÜĞÜ
    EKDERS; SSK GV DV TABİ,

AİLE;GV MUAF, SSK DANASGARİ ÜCRETİN %10 MUAF ÜZERİ TABİ, DV TABİ
    ÇOCUK;GV MUAF SSK DAN ASGARİ ÜCRETİN % 2 MUAF ÜZERİ TABİ,DV TABİ

DENGE TAZMİNATI;GV MUAF,SSK-DV TABİ
    EĞİTİM TAZMİNATI;GV MUAF,SSK-DV TABİ

EĞİTİM ÖDENEĞİ;GV-SSK MUAF,DV TABİ

Kıdemli Üye