Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SM DEN SMMM GEÇİŞ YAPANLAR YMM DE GEÇİŞ YAPSIN.

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    BILINDIGI GIBI SM DEN SMMM GEÇİŞ KANUNLA ŞART ARANMAKSIZIN 3568 SAYILI GEÇİCİ 11.MADDE ILE GETIRILMIŞ OLUP BU DÜZENLEME SAGLANMIŞTIR.
    SONUÇ OLARAK SM DEN SMMM GEÇİŞ HAKKINI VERDIGINIZ BU ARKADAŞLAR IÇIN GEÇİCİ 11.MEDDENIN A VE B FIKRALARININ DA SM DEN SMMM GEÇİŞ GIBI ÇALIŞTIRIP ŞART ARANMAKSIZIN YMM SINAVLARINA GIREBILMESININ ÖNÜNÜN AÇILMASI GEREKLI BENCE.
    ŞART ARANMAKSIZIN UNVANI VERIRSEN ŞART ARANMAKSIZIN DA YMM UNVANINI VERMEK LAZIM SONUÇTA UNVANI VERMIŞSIN GERIYE NE KALMIŞ BIZ BU ARKADAŞLARIMIZDAN YMM OLMALARINI MI ISTEMEYECEGIZ VERIN GITSIN.
    BU GEÇİCİ 11. MADDENIN EN KISA ZAMANDA YMM ŞARTLARININDA DÜZELTILMESINI İSTİYORUZ.
    GENÇ ÜNİVERSİTE MEZUNU SMMM'LER OLARAK.
    2355

Müdavim Üye
    sm den smmm ye geçiş için şart aranmadığını nereden çıkardınız

şartları var ,
    4 veya 6 yıl staj
    defalarca girilen sınavlarda başarılı olmak,
    sm ruhsatını almış olmak
    teorik ve pratik eğitimi başarı ile tamamlamak
    özel smmm sınavında başarılı olmak

bu konuya neden bu kadar takıldınız merak ediyorum
    yıllarını bu işe vermiş birçok smmm yi yetiştirmiş ve hiç sınavsız direkt belge almış üstadlar var ve işlerinde de çok iyiler yıllardır hiç kimse bundan rahatsız olmadı değil mi

takıldığınız sadece genç olmamaları mı
    yoksa üniversite mezunu olmamalarımı--özellikle belirtiğiniz için---

biraz ayıp olmuyor mu
    adaletsizlikse mevzu tüm üstadlara cephe mi alalım

bence polemik yaratmaya çalışacağınıza yargı yolu açık yargıya başvurun

okumak sadece cahilliği gideriyor sayın hayrettin
    üniversite mezunu olmayanları yok mu sayacağız

bu forumda bizler birbirimize destek olmaya çalışıyoruz zannedersem
    sizin mantığınızla hareket edersek sm leri hiç foruma almamak lazım galiba

bu ve bu tarz mantık yapısı ile nereye varmaya çalışıyorsunuz
    biz nelerle uğraşıyoruz siz nelerle pes

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    BEN DIYORUM KI SM DEN SMMM GEÇEN ARKADAŞLARDA YMM SINAVINA GIREBILSIN BU YÖNDE BU KANUNUN DEGIŞTIRILMESI IÇIN HERHANGI BIR TALEP GELDIGNI SANMIYORUM. BU USTAT DEDIKLERIMIZ IN BU AMAÇLARIDA OLDUGUNU SANMIYORUM ZATEN. ONLAR ZATEN BELIRLI BI DOYUMA ULAŞMIŞ ARTIK MESLEK KARIYERI DIYE BIR DÜŞÜNCELERİ OLDUGUNU DADÜŞÜNMÜYORUM. BENCE EN DOGAL BEKLENTILERININ BU OLAMSI GEREKIRKEN BEN KIMSEDEN DUYMADIM BU YÖNDE BIR TALEP OLDUGUNU O ZAMAN DEDIKLERIM DE DOĞRU.
    !!!!!!TABIKIDE ÜNİVERSİTE MEZUNU ŞARTI YENI GIRENLER IÇIN ARANIYORSA SM DEN SMMM GEÇENLER IÇINDE ARANMASI GEREK.!!!!!
    USTATLAR YAPMIŞLARDA YAPTIKLARININ YETERLI OLDUGUNU DÜŞÜNMÜYORUM ZIRA YIRMI YILIN SONUNDA DAHA HER TOPLANTIDA HAKSIZ REKABETDEN BAHSEDILMEZDI VE ZIRA BELGESINI KULLANDIRAN KIRA VEREN BU ŞAHIS VE KIŞILER ELLERINI KOLLARINI SALLAYARAK ORTALIKTA DOLAŞMAZLARDI ILK ÖNCE ETIK OLACAKSIN NICE ZAHMETLERLE ÇALIŞIP ONCA PARA HARCAYIP BU UNVAN I ALAN ARKADAŞLARIN REEL HAYATTA HUSRAN YAŞAMASINA ESKIDEN GELEN KÖTÜ BIRIKINTILERIN SEBEB OLDUGU ORTADA BENCE.
    EVET YAŞ PROBLEMI VAR BU KİŞİLER YAŞLI SIYAH SAÇLARI KALMAMIŞ BU MESLEKTEN PARADAN BAŞKA NE BIR BEKLENTISI NE DE KAYGISI VAR BENCE.
    VE MESLEK ONURUNU VIZYON VE MISYON SAHIBI GENÇ ARKADAŞLARIMIN YÜKSELTECEGINE CANI GÖNÜLDEN INANIYORUM YETERKI FIRSAT VERILSIN.
    TÜRKİYE NUFUSUNUN GENÇ OLDUGUNDAN BAHSEDILIR YILLARCA AMA SIZ KAÇ TANE GENÇ GÖRÜYORSUNUZ TELEVIZYONDA GAZETELERDE ODA YÖNETİMLERINDE SIYASI PARTILERDE KOCA BIR BALON BU VE DINAZORLARIN NESLI TÜKENMEDEN BU TÜR HAKSIZ UYGULAMALARLA SIKÇA KARŞILAŞIRIZ.
    2355

Yeni Üye
    GENÇ ÜNİVERSİTELİ SMMM LER ÖN YARGIYI BIRAKIP MESLEĞİ YÜCELTİNİZ ÜNVAN TAKINTINIZ OLMASIN 20 000 SM SMM OLAMSINDA YAKLAŞIK 3 000 SM ÜNİVERSİTE MEZUNUDUR KENDİ ADIMA SÖYLİM SINAVLARA GİRDİM 6 DERSİ VERDİM BİR DERSTEN KALMIŞTIM 2 YILDAN BERİ AF BEKLİYORDUM BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL.
    UNUTMAYINIZ Kİ İŞİ ÜNVAN DEĞİL MESLEKİ TECRÜBE BİLGİ YAPMAKTADIR Kİ NE SM LER GÖRDÜM YMM KADAR BİLGİLİ NE SMMM LER GÖRDÜM SADECE BİLGİN(MESLEK SIFIR) ???
    MESLEKİ BİLGİ İLE ÜNVANI KARIŞTIRMAYALIM LÜTFEN KARTVİZİTLİK İNSANLAR OLMADIĞIMIZI BİLELİM SAYGI SEVGİYİ KAYBETMEYELİM HEPİMİZİN DERDİ İŞİ BAŞINDAN AŞKIN

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    TAMAM MUSTAFA BEY BEN BIR ŞEY DEMIYORUM DIYELIMKI SIZIN DURUMUNUZ AYRICALIKLIDIR BELKI AMA
    MADEM KANUNLA SM SMMM OLDU NEDEN YMM OLAMASIN SMMM EGITIM ŞARTI ARAMIYORSUNDA YMM DE NEDEN EGITIM ŞARTI ARIYORSUN SENCE BURDA ÇIFTE SITANDART YOKMU
    PEKIBU ARKADAŞLARIN BU HAKKI ALMAK IÇINDE BIR ÇABA VEYA İSTEK İÇERISINDE OLDUKLARINI GÖRÜDÜNÜZ MÜ.
    YOK ÇÜNKÜ İHTİYAÇLARI YOKÇOĞU FIILI OLARAK BU MESLEKTE SON KULLANMA TARIHINIÇOKTANDOLDURMUŞ GAYRIRESMI YOLDAN NASIL PARA KAZANIRIM DERDINDELER
    SMMM OLDULARSA YMM OLSUN BENCE BIR SAKINCASI YOK BEN SADECE BU YÖNDE BIR İSTEK TALEP GÖRÜMÜYORUM BUDA BANA GARIP GELIYOR SIZCE.
    VE BILGIYE GELINCE BILGI ZAMANLA ÖGRENILIR EGITIM BILGIYI NASIL ELDE EDECEGININ ÖGRETIR ONDAN SONRA O BILGIYI O KİŞİ BIR ŞEKILDE ÖGRENIR. EGITIMDE INSAN BEYNINE BILGI DEPOLAMAZSIN SADECE ALT YAPI ILE BILGININ ELDE EDILME YOLUNU GÖSTERIRSIN.
    KAŞAR PEYNIRLERININ BILE BIR RAF ÖMRÜ VARDIR MALASEF BIZIM KAŞAR PEYNIRLERINDE RAF ÖMRÜ DİYE BIR ŞEY YOK ))) PADIŞAHLIK GIBI BABADAN OGULA EŞE DOST TA KAYNA BIRADERE GEÇIYOR RAF ÖMRÜ UZADIKÇA UZUYOR.
    NERDE BU DENETIMLER NERDE BU MESLEK BILINCI BEN GÖREMEDIM GÖREN VARSA ÖRNEKLERLE YAZSIN LÜTFEN.
    2355

Ziyaretci

Kıdemli Üye
    Serbest Muhasebeciyim, SMMM lik hakkını özel sınavla kazandım. Hayrettin Bey'e hak veriyorum, YMM sınav hakları içinde üniversite mezunu olma şartını kaldırsınlar. Burda gördüğüm kadarıyla üniversite mezunu arkadaşlarında bazılarının boştan yere okumuş olduğunu, Alçakgönüllü olma, Kendini beğenmeme, Ne olursa olsun karşındaki kim olursa olsun ona hakaret etmeme gibi konularda hiçbir eğitim görmediğini, Hiç tanımadığı kişilere hiç çekinmeden kaşar peyniri yakıştırması yapabildiğini görüyorum.

Üye
    oncelikle haksız bir eleştiri yaptığınız kanaatindeyim sunu hemen belırteyım en azından benım cevremde sm de smmm ye gecenlerın en tecrubesizi 10 yıllık meslek mensubu bakın bu en tecrübesizi.... bu meslekte ben ustalık ve cıraklık ilişkisinin olması gerektiğine inananlardanım.... ben tam 11 senelik meslek mensubuyum bu 11 sene ıcınde neler neler gordum ne zorluklarla karsılastım ... ama kendımden 1 sene once bıle meslege baslayan meslektası bıle ustam olarak gordum .... Bu kısının SM SMMM yada Yardımcı eleman olması farketmez...sızınde aynı dusuncelerle hareket etmenız gerektıgını dusunenlerdenım ..ne olur benı affedin ama ınanın MESLEĞİMİZİN HALLETMESİ GEREKN DAHA BUYUK SORUNLARI VAR .
    saygılarımla
    EN İYİ İKTİSATCILAR MUHASEBECİLERDİR

Kıdemli Üye
    Nereden
    edirnedenkars'a
    Birgün hayrettin bey bu sorunları çözer önnce ymm den başlar kaşar peynirinden çıkar... SAYGILAR...

Ziyaretci
    sm lerin smmm olmalarına ben dekarşıyım bu adar emek sarfettik o ruhsatı almak için, usulen bi sınavla yeterlilik şartlarını taşımayanların aldığı smmm ruhsatları inşallah açılan davalarla geri alınacaktır. kanun herşeyden üstündür ve kanunda smmm şartları yazılı, ama bu süreçte birbirimize de saldırmadan, hakaret etmeden dava sonuçlarını beklemeliyiz arkadaşlar, hayrettin bey bir espiri de yamış olsa pek hoş kaçmadığını düşünüyorum...