Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evin bir bölümünün işyeri olması

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı emrecnl7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    güvenlik kurulumu işi yapan mükellef, işyeri olarak ev adresini gösterse sıkıntı olur mu ? birkaç müşterisi varmış ve onlara fatura kesmek için mükellefiyet açacak? birde eğer açabiliyorsa kiracı ise stopaja tabi olacak mı ? teşekkür ederim.
    Ev adresini göstererek açılışı yapıla bilir. Kiracı ise kira kontratı ile kimliğinin yanında olması ve stopaja tabii olması yeterlidir.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    Alıntı Gökhan ÇİFTÇİOĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Hasefe benim daha önce 3 sigorta acentesi 1 adet de inşaat mühendisi mükellefim için evini 1 odasını işyeri olarak göstererek açılış yaptım. Herhangi bir sıkıntı olmadı. Yalnız yoklama memuru arkadaşlar evin 1 odasının ofis tarzında döşenmiş olmasını ( Masa sandalye bilgisayar vb ) istiyorlar. Mülk kendine ait değilse kira stopajı ile ilgili bildirimde bulunursanız bir sıkıntı ile karşılaşacağınızı düşünmüyorum.
    Evet.
    Özellikle hizmet işi yapan işletmeler, bunun yanında telefon ile iş yapanlar. Hatta mal satıyor ise; deposu mevcut olup, sipariş usulü ile iş yapan ikametgâhının bir kısmını yönetim yeri olarak kullanabiliyor. Ancak, ikametgâhın bir bölümünün iş yeri olma/görünme özelliğine haiz olması gerekmektedir.
    Evlerinin bir kısmını işyeri olarak kullananlar; Mülk sahibi/Kiracı veya aile konutu olarak stopaj durumuna dikkat etmeleri gereklidir.
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!

Müdavim Üye
    cevaplarınız için çok teşekkür ederim.