Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MUHASEBE BÜROSUNUN DAİREDE OLMA İZNİ

Hybrid View

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM

SAYIN ÜSTADLAR BİR SORUM OLACAK.
    SERBEST MUHASEBECİLİK İŞİMİ BİR APARTMAN DAİRESİNDE YAPMAK İSTİYORUM KAT MÜLKİYETİ KANUNUNA GÖRE BİR SORUN TEŞKİL EDERMİ ACABA BAŞINA BİR BİR GELEN VARMI ACABA VARSA ÖRNEK KARAR GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ.
    Abidin Kurşun

Üye
    apartman sakinleri izin verdikten sonra hiç bir problem yok
    yalnızca ikametinizin göründüğü adreste büro adresi gösteremezsiniz. bu durum disiplin kuruluna sevk edilmenize sebep olur.
    Şİİİİ

Ziyaretci
    bağımsız bir bahçeli evde 7- 8 yıl ev+ büro şeklinde çalıştım. çalışma odasının ayrıca giriş kapısı vardı. hiçbir problemle karşılaşmadım. kat mülkiyeti k göre de bir sakıncası yoktur. yeter ki oturanlar rahatsız olmasın. örnek doktorlar.: adamın evine hasta geldi muayene edemem mi diyecek.büronuzda ikamet etmek neden sakıncalı olsun. burası benim bürom deyince konut dokunulmazlığından söz eden olamaz. diye düşünüyorum. saygıyla.....

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı ;399025 Nickli Üyeden Alıntı
    bağımsız bir bahçeli evde 7- 8 yıl ev+ büro şeklinde çalıştım. çalışma odasının ayrıca giriş kapısı vardı. hiçbir problemle karşılaşmadım. kat mülkiyeti k göre de bir sakıncası yoktur. yeter ki oturanlar rahatsız olmasın. örnek doktorlar.: adamın evine hasta geldi muayene edemem mi diyecek.büronuzda ikamet etmek neden sakıncalı olsun. burası benim bürom deyince konut dokunulmazlığından söz eden olamaz. diye düşünüyorum. saygıyla.....
    Smmm ve Ymm çalışma usul ve yönetmeliğine göre; "meslek mensubunun faaliyet yapabilmesi işyeri açması ve büro edinme zorunluluğu vardır. Mesleki faaliyet ev olarak kullanılan ikametgahlarda da açılamaz. "
    Disiplin yönetmeliğine göre de; " Ev olarak kullanılan ikametgahlarda mesleki faaliyetin yapılması durumunda meslek mensubu disipline sevkedilir ve kınama cezası verilir. 3 yıl içinde aynı durumun tekrarı halinde geçici olarak mesleki faaliyetten alıkonulur"

Ev olarak kullandığınız ikametgahınızın olduğu yerde smmm bürosu açılamaz ! Ancak ev ve ikametgah olarak kullanmadığınız bir apartman dairesinde kat maliklerinin muvafakatı alınarak açılabilir.