Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geçivici Vergi Hk. Yardım

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

[img]smileys/smiley2.gif[/img]değerli arkadaşlarım hepine iyi günler dilerim

sizlerden bir ricam olacak;

6.ay içerisinde 19 kişi çalışan bir işyerinde bir kişiyi sigortalı bildirim formunda göstermeyi unutmuşum haliyle ssk primi ve stopajı ödenmedi şimdi 8.ay ve bunu yeni farkettim ne yapmam lazım

yardımcı olursanız sevinirim

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın Muzur,

6. aya ek beyanname vermeniz gerekiyor. Bu konuda yapılabilecek başka bir şey hatırlamıyorum. (Tabi bu işçi, ücretsiz izin falan almış olabilir. Bunu bilemeyiz. Belkide sizede söylememiş olabilirler.Bunu bir araştırınız.Bu durumda sskya ve maliyeye bildirim zorunluluğunuz yok. (eksik gün bildirimi hariç) )

Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    çok teşekkür ederim ilginize

Ziyaretci

İyi günler...

Benimde başıma böyle bir durum gelmişti hemde seneler önce... Bir muhasebeci arkadaşa ve sskda çalışan bir memur arkadaşa danıştım... SSk girişini yeniden yap eskisini kayde bile alma demişti ama benimki üç ay sonra felan anlaşılmıştı kayıtlara alınmadığı. Çünkü ssk bu evrakları sisteme girmeden yada girse bile takibini yapamıyor dosyalayıp arşive yerleştiriyor... Sadece başıma gelen olayı ben böyle çözdüm. Ek beyan vermek tabi daha iyi size kolay gelsin...

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    muzur bey benim de ayn1 durum bas1ma geldi mustafa beyin de dedii gibi [img]smileys/smiley2.gif[/img]eksik bildirilen arkadas1n ucretsiz izine ayr1lmak icin dilekce verdigini unutmusum ssk ya eksik gün bildiriminde bulundum[img]smileys/smiley2.gif[/img] Allah yard1mc1n olsun
    yasin