Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: veteriner

Üye
    Nereden
    İzmir
    mrb,

veteriner kliniği açılışı yapacağım.hekimlik aynı zamanda da ithal edilecek olan ilaçların satışı olacak faliyeti.defterini serbest meslek mi yoksa işletme olarakmı tastik ettireceğim konusunda kafam karıştı.doktor olarak düşünüyorum serbest meslekmiş gibi geliyor ,ilaç satışı var işletmeymiş gibi...(189 u arıyorum işletme diyor,vergi dairesi serbset meslek diyor)

değerli yorumlarınızı bekliyorum

ÖZLEM

Müdavim Üye
    özlem hanım veteriner mükelefiniz için gelirlerini takip etmek için bir işletme birde serbest meslek defteri tasdikletmeniz gerekjiyor...
    1 Temmuz tarih için önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de dünyada yaşayan 7 milyar insana ilaveten ben doğmuşum... Eeeee madem doğmuşum birkere ne desem boş... iyi ki doğmuşum...

Üye
    Nereden
    İzmir
    bu durumda serbest meslek makbuzu da bastırılması gerekiyor yazarkasanın yanın da değil mi? peki satış bakımından düşünürsek önümüzdeki yıl sınıf değiştirmesi gerekebilir,bu konuda ne düşünüyorsunuz ?
    ÖZLEM

Müdavim Üye
    veteriner mükellefiniz ilaç satışları için fatura ve yazar kasa fişi diğer faaliyeti için ser. mes. mak. düzenleyecek.. ser mes kazancında bilançoya geçmeyecek ama ilaç satışından dolayıı bilançoya geçebilir..
    1 Temmuz tarih için önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de dünyada yaşayan 7 milyar insana ilaveten ben doğmuşum... Eeeee madem doğmuşum birkere ne desem boş... iyi ki doğmuşum...

Üye
    Nereden
    İzmir
    sn sevilen76 ilginiz ve bilginiz için teşekkür ederim..
    ÖZLEM

Müdavim Üye
    ben teşekkür ederim sevgili özlem kardeşim.... kolay gele