Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3568 SAYILI YASAYA AYKIRI FIIL

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    BILINDIGI GIBI 5786 Sayılı Yasa ile 3568 Sayılı Yasa’ya eklenen geçici 11.madde kapsamında yapılacakSM'DEN – SMMM’ye GEÇİŞLERDE MESLEK YASASINA DIREK OLARAK AYKIRI HAREKET EDILMIŞ OLUP SU AN MEVCUT SM LERIN 4 YILLIK EGITIM DIPLOMASINA BAKILMAKSIZIN GÖSTERMELIK EGITIM VE SINAV ILE SMMM UNVANI VERILIYOR BU KONU ASLINDA ANAYASADA EŞITLIK ILKESINE DE AYKIRI OLUP MEVCUT YASADA SMMM OLABILME ŞARTLARINA AYKIRI ESKILE BIR KIYAK OLARAK YASALAŞMIŞTIR.
    NE HIKMET SE 3658 SAYILI KANUNUN GEÇİÇİ 11 MADDESI DUZENLENIRKENSADECE AŞAGIDAKI KONULARDA !!!!!
    ( a) Yeminli mali müşavirlik sınavına katılabilmeleri için 9 uncu maddede belirtilen şartlara,
    b) İlgili kanunları uyarınca bağımsız denetçi unvanıyla denetim yapabilmeleri için söz konusu mevzuatta belirtilen şartlara,
    ilave olarak 5 inci maddenin (A) fıkrasının (a) bendinde belirtilen eğitim şartını taşımaları zorunludur.)
    EGITIM ŞARTINI EKLEMIŞLERBURDA ALKIŞI HAK EDIYORLAR DOGRUSU BU KAFAYLA DAHA ÇOK HAKSIZ ŞEYLERE İMZA ATARLAR ....
    BU 3568 SAYILI KANUNU GEÇİCİ 11 MADDESININ TAMAMINDA (ilave olarak 3568 SK5 inci maddenin (A) fıkrasının (a) bendinde belirtilen eğitim şartını taşımaları zorunludur.)DEMELERI GEREKIRKEN ILERI ZEKALI ARKADAŞLARIM AÇIKCA SMMM UNVANIN ASLINDA KENDILERI IÇIN BIR ANLAM TAŞIMADIGINI IFADE DE ETMIŞ OLUYORLAR. !!!! ( ILKOKUL+LISE MEZUNU SMMM HAYIRLI OLSUN )
    AÇIKÇA 3568 SAYILI YASAYA AYKIRI
    OLMASA GEÇİCİ 11 MADDE OLMASA SEVGIMIZ OLMASA GELECEK OYLAR ...
    GENÇ MESLEK MENSUPLARINA ÖNEMLE ARZ OLUNUR...[img]smileys/smiley11.gif[/img]
    2355

Yeni Üye
    Bu yasaya karşı mahkemeye dava açılmıştır herhalde.Orada aykırı olup olmadığı ortaya çıkar.