Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM'lere MALİYEDE HACİZ.!?

Üye
    Nereden
    SMMM

Sn.Mustafa GÜLŞEN Özelllikle sizin ilginizi bekliyorum varsa konuyla ilgili yargı kararı vs. Değerli Meslektaşlarım..Bizim bulundugumuz ilde Amatör ruhlu bazı maliye yöneticileri yüzünden bayagı,sorun yaşıyoruz.Şöyleki bulundugu ilde tüm SMMM Meslektaşlarıma Önce Ödeme emri gönderildi ve arkasından,tüm meslektaşlarımın banka hesaplarına şu anda Vergi dairesi tarafından Bloke edilmiş durumdadır. Oysaki; Biz SMMM'ler Stopaj tahsilatımızdan dolayı sürekli maliyeden alacaklı durumdayız,ve her yıl nisan Mart ve nisan aylarında GVK.252 nolu tebliğe göre mahsup talebinde bulunuyoruz.İlgili vergi dairesinin gönderdiği ödeme emrine karşı cevap yazdık ve Stopaj alacagımızdan dolayı Sizden zaten alacaklıyız ve Mart ayında mahsuplaşırız dedik.Ancak banka hesaplarımıza el koymalarını önleyemedik.oysa maliyenin 1000.-TL'lik Alacagına karşılık Bizler 20.000.-TL alacaklıyız.bu amatör ruhlu yöneticilere karşı yasal olarak neler yapabiliriz.Bu konuda yasal dayanak,öneri ve görüşlerinizi bekliyorum....selamlar..
    SMMM MURATHAN
    \"YAŞAMAK,BİR AGAÇ GİBİ HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE\"BU HASRET BİZİM...

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    öde borcunu borcun kesınleş mış
    dogmamış çoçuga oluşmamış alacagına mahsup talebınde bulunamazsın sonuç ta
    2355

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    benim alacağım var hemde 2008 den geçen ödeme emri göndermişler, gittim benim mahsupları yapmamışsınız takibe almışsınız, halen sistemde borç görünüyor dedim eğer e-haciz koyarsanız ben de sizleri takibe alırım dedim sen tehdit mi ediyorsun dediler nasıl anlarsanız anlayın işinizi düzgün yapın dedim tahakkukla ile takip servisleri arasında koordinasyon yok bizlerin faaliyet kodu belli herkes ayrı telden çalıyor. Mahsup dilekçe suretimi takip servisine de vermiştim yani.
    Düşmanlarımıza tek bir borcumuz var: onlara karşı adil olmak\'\' Bilge Kral - Aliya İzzetbegoviç

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    defterdarlıktan ve vergi dairenizine durumuzunu anlatttıktan sonra cevaplı yazı isteyin.bakalım nasıl bir yazı vereceklerdir.banka hesaplarıma bloke koymuşsunuz fakat siz verdiğimiz mahsupları yapmadan nasıl bloke koyduğunuz ile ilgili bir yazının tarafınıza verilmesi isteyin bakalım ne olacak.