Sayfa 3 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 155 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BABS TEBLİĞİ YAYINLANDI! SÜRE AY SONU, SINIR 5000!

Müdavim Üye
    Nereden
    ÜSKÜDAR
    Bu işi odaların yapması lazım muhasebecileri yönlendirmesi lazım ama nerde
    Ya öğreten, ya öğrenen, ya dinleyen ya da ilmi seven ol. Fakat sakın beşincisi olma; (bunların dışında kalırsan) helâk olursun.

Kıdemli Üye
    1.2.1 Bildirim mecburiyeti bulunan mükelleflerce, belirlenen hadler çerçevesinde yapılan her türlü mal ve/veya hizmet alış ve satışları, bunlara ilişkin belgenin türüne (Fatura, irsaliyeli fatura, serbest meslek makbuzu, müstahsil makbuzu, gider pusulası, akaryakıt pompalarına bağlı ödeme kaydedici cihaz fişi, sigorta komisyon gider belgesi ve yolcu bileti gibi) bakılmaksızın Ba-Bs bildirim formlarına dahil edilecektir.

-----BURDAKİ ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZ FİŞİ ALIŞA YÖNELİK BİLDİRİMDE BULUNMASI GEREKLİ.

-----YANİ XXX PETROL LTD ŞTİ'DEN O AY 6000 TL KDV DAHİL AKARYAKIT ALINDIYSA BUNU "BA"FORMUYLA BİLDİRMESİ GEREKLİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM

-----AMA İSTASYONLARIN SATIŞINA İLİŞKİN CİHAZ FİŞLERİNİN TAKİBİ İMKANSIZDIR.........

-----ÖTE YANDAN"BS" FORMUNDABİLDİRMESİ GEREKEN FİŞ İPTALLERİ YAPILIP 7 GÜNLÜK FİŞLERİN TOPLAMI FATURA EDİLİRSE VE FATURA TUTARIDA KDV HARİÇ 5000 TL Yİ GEÇERSE BİLDİRMESİ GEREKLİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.......

İyi çalışmalar........

Ziyaretci
    ama tebliğde açıkça belirtilmiş alıcı tarafından problem olacağını zannetmiyorum ba formunda bildirimini yapar ama satıcı firma için bs formunda nasıl bildirecek anlayamadım bir türlü

Kıdemli Üye
    Alıntı yasin yalçın Nickli Üyeden Alıntı
    ama tebliğde açıkça belirtilmiş alıcı tarafından problem olacağını zannetmiyorum ba formunda bildirimini yapar ama satıcı firma için bs formunda nasıl bildirecek anlayamadım bir türlü

-YASİN BEY ONUN TAKİBİ İMKANSIZ BİŞEY DİYE DÜŞÜNÜYORUM....

-AMA FİŞLER İPTAL EDİLİPDE FATURA EDİLİRSE O "BS" FORMUNDA BİLİDİRİLMELİDİR....

Ziyaretci
    tamam o konuda hemfikiriz ama tebliğde akaryakıt pompalarına bağlı ödeme kaydedici cihaz fişi diyor yani açık ve net bir şekilde izah ediyor.

Üye
    4- CEZAİ UYGULAMA
    4.2. Bildirimlerin Düzeltilmesi

4.2.3.Bildirimlerin verilme süresi içerisinde yapılan düzeltmelerde herhangi bir ceza uygulanmayacak olup, bu süre geçtikten sonra yapılan düzeltmelerde ise, düzeltilen her bir form için ayrı ayrı olmak üzere Vergi Usul Kanununun mükerrer 355 inci maddesi hükmü uyarınca işlem yapılacaktır.

Değerli Üstadlar, bu madde çok ağır değil mi?

Yeni Üye
    HERKESE MERHABA.. İLK MESAJIM =)
    TEBLİĞİ OKUDUM VE KAFAMA BİRŞEY TAKILDI.
    ŞİMDİ DİĞER MAL VE HİZMETLERİ YAZAMAYACAKSAK SADECE DİĞERDEN OLUŞAN BİR BİLDİRİMİ BOŞ OLARAK MI VERECEĞİZ SİZCE ?

EK OLARAK BENZİN İSTASYONU İŞİ GERÇEKTEN ÇOK SAÇMA OLMUŞ .
    GERÇİ BENZİN FİŞİNE İND. KDV İNCELEMESİ YAPABİLEN BİR ZİHNİYET BUNU DA PEK TABİ İSTEYEBİLİR =)
    SELAMLAR .

K.E.CEVAHİR

Ziyaretci
    evet sayın k.erhan cevahir diğer mal ve hizmetleri yazılmayacak yani boş bırakılacak sadece kdv hariç 5.000 tl ve üstü rakamların bildirimini yapacaksınız

Kıdemli Üye

- BEN BUGÜN ŞİMDİ BAŞLASAM OCAK AYININ BAŞINDAN İTİBARENKİMLERE HANGİ PLAKALI ARAÇLARA FİŞ KESİLMİŞ PLAKAYA GÖRE NASIL TAKİP EDECEĞİM Kİ ONU....
    - DÜŞÜNÜNCE İMKANSIZ GÖRÜNÜYOR....

- BENCE ORDA VATANDAŞIN ALIŞINA İLİŞKİN BİLDİRİMDE DİKKATE ALINMASI GEREKEN Bİ HUSUS DİYORUM.....

Ziyaretci

çok saçma birşey bu tebliği yayınlayan kişiler bu uygulamayı hiçdüşünmemiş herhalde