Sayfa 1 Toplam 16 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 155 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BABS TEBLİĞİ YAYINLANDI! SÜRE AY SONU, SINIR 5000!

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Değerli Meslektaşlarım,
    <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>
    Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 396) resmi gazetede yayınlanmıştır. Tebliğde olumlu maddelerin yanı sıra maalesef sürenin 5 gün geri çekilmesi yerinde bir karar olmamıştır. Formların sağlıklı düzenlenmesi için aksine sürenin uzatılması bence olması gerekendi. (Bunun nedenini öğrenmeye çalışayım).<O:P></O:P>
    <O:P></O:P>
    Göze çarpan değişiklikleri beraberce inceleyip maddelemekte fayda var;<O:P></O:P>
    - Formların verilme süresi 5 gün geriye çekilmiştir. Takip eden ayın son günü akşamı saat 24:00 olarak yeniden belirlenmiştir. <O:P></O:P>
    - Noterlerin Ba bildirimleri kaldırılmış.<O:P></O:P>
    - Belgenin türüne bakılmaksızın bildirimler istenmiş.(Fatura, irsaliyeli fatura, serbest meslek makbuzu, müstahsil makbuzu, gider pusulası, akaryakıt pompalarına bağlı ödeme kaydedici cihaz fişi, sigorta komisyon gider belgesi ve yolcu bileti gibi) cümlesinden Kira Ödemeleri ve Ücret Bordroları dahil mi değil mi bir tartışalım.
    - Sınır 5.000 TLye indirildi
    - Diğer alan kaldırıldı.
    Değerli Meslektaşlarım, bu tebliğe haklı olarak tepki duyacaksınız. Buna kimsenin diyeceği yok. Ancak bu forum konusu, Kurumlarımızı ve İdareyi taşlama forumuna dönecek olursa müdahalem kaçınılmazdır. Bu tür tepkilerinizi lütfen e-posta, faks vs iletişim araçları kullanarak muhataplarına yapınız.Yayınlayıcı olarak yönetici olarak sosyal bir sorumluluk taşıdığımı belirtir saygılar sunarım.Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Moderatör
    Nereden
    SMMM

Tüm yeteneklerimizi ayın son günü 24 ekadar göstermemiz gerekecek, hayırlısı olsun .
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Afyonkarahisar
    herkese hayırlı olsun.seneye dahada geriye çekerler nasıl olsa.
    iki kişilik bir yemek parasına defter tutanlardan nefret ediyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    ödeme kaydedici cihaz fişleri çok saçma değilmi? fişin kime kesildiği belli değil,benzin istasyonlarında plaka olayı falan var ama biz bunları nasıl takip edeceğiz.</span></font>
    Nasıl ki gökte, yerde ve kâinatta tıkır tıkır saat gibi işleyen bir düzen varsa, yeryüzünde de aynı şekilde bir düzen olmalı ve bu düzen içerisinde insanlar, barış içerisinde yaşamalı.

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    İYİDE BİZ Z RAPORUNDAN İŞLEMİYORMUYUZ.Z RAPORUNDA KİME HANGİ PLAKAYA NE KESİLDİ BELLİ DEGİLKİ.BİZ GÜN SONU KIRKMİLYAR+KDV BUNU GÖRÜYORUZ.BİZ BU SEBEBLE BİLDİRMEMİZ İMKANSIZ.ALAN KİŞİ NE YAPACAK.O BEYAN EDECEK O FİŞLERDEN İŞLİYOR.BEN NE BİLEM KİME NE KESTİK YA....ONDAN SONRA KARŞI TARAF BEYAN ETSİN BEN ETMEYEM.İŞLERİ YOKSA HERGÜN ÇAGIRSINLAR.
    kim demiş 3 yanlış bir doğruyu götürür diye.bir yanlış bütün doğruları götürür bazen

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Ben olsaydım,bugünden itibaren 60 gün içinde tebliğin ve/veya tebliğin hukuka aykırı bölümlerinin Danıştaya iptali için odaların ve TÜRMOB'un ülke çapında mümkün olan herkesi katabileceği çok büyük bir dava kampanyası başlatırdım.

-----

Herkes, odasına telefon ve/veya fakslar ya da @posta lar ile,

01. Her türlü belge kavramının,
    02. Düzeltmeye ceza bölümlerinin,
    03. Çifte ceza açıklamasının,
    04. ... (şu anda hemen göremediğim) eklenebilecek diğer bölümlerindeki açıklamaların iptali için,
    2575 sayılı Danıştay Kanununun, 24/1. "c) Bakanlıkların düzenleyici işlemleri ile kamu kuruluşları veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarınca çıkarılan ve ülke çapında uygulanacak düzenleyici işlemlere,<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />"

ülke çapında ortak dava dilekçesi hazırlayarak ve hatta tüm ülkede aynı günde örneğin geçen yıl önerdiğiniz şekilde 01.03.2010 günü oda yöneticilerimizin çağrısı ile basını ve medyayı da davet ederek, dava kampanyasının örgütlenmesini sağlanması için, herkes üyesi olduğu odanın başkanına dava kampanyası talebini acilen iletmelidir.

Eğer siz böyle bir kampanya başlatamayacaksanız, "biz ceza mağdurları olarak başlatacağız" diyebilmelidir.

Bakın bakalım, Danıştaya aynı gün tüm illerden aynı tebliğin aynı bölümlerinin iptali için 10 binlerce dava açıldığında, idare hukuka aykırı "keyfi" tebliğler çıkabilir mi?

Böyle bir kampanyada odaların görev vermesi halinde dava dilekçesinin hazırlanmasına ve/veya katkıda bulunmaya vb. biçimde odalarımız yardımcı olmaya talibim.

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    Alıntı YALÇIN ÖNDER Nickli Üyeden Alıntı
    Ben olsaydım,bugünden itibaren 60 gün içinde tebliğin ve/veya tebliğin hukuka aykırı bölümlerinin Danıştaya iptali için odaların ve TÜRMOB'un ülke çapında mümkün olan herkesi katabileceği çok büyük bir dava kampanyası başlatırdım.

-----

Herkes, odasına telefon ve/veya fakslar ya da @posta lar ile,

01. Her türlü belge kavramının,
    02. Düzeltmeye ceza bölümlerinin,
    03. Çifte ceza açıklamasının,
    04. ... (şu anda hemen göremediğim) eklenebilecek diğer bölümlerindeki açıklamaların iptali için,
    2575 sayılı Danıştay Kanununun, 24/1. "c) Bakanlıkların düzenleyici işlemleri ile kamu kuruluşları veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarınca çıkarılan ve ülke çapında uygulanacak düzenleyici işlemlere,<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>"

ülke çapında ortak dava dilekçesi hazırlayarak ve hatta tüm ülkede aynı günde örneğin geçen yıl önerdiğiniz şekilde 01.03.2010 günü oda yöneticilerimizin çağrısı ile basını ve medyayı da davet ederek, dava kampanyasının örgütlenmesini sağlanması için, herkes üyesi olduğu odanın başkanına dava kampanyası talebini acilen iletmelidir.

Eğer siz böyle bir kampanya başlatamayacaksanız, "biz ceza mağdurları olarak başlatacağız" diyebilmelidir.

Bakın bakalım, Danıştaya aynı gün tüm illerden aynı tebliğin aynı bölümlerinin iptali için 10 binlerce dava açıldığında, idare hukuka aykırı "keyfi" tebliğler çıkabilir mi?

Böyle bir kampanyada odaların görev vermesi halinde dava dilekçesinin hazırlanmasına ve/veya katkıda bulunmaya vb. biçimde odalarımız yardımcı olmaya talibim.

Sayın Yalçın Önder;
    Fikrinize sonuna kadar katılıyorum.Resmen Bizimle dalga geçiyorlar.Ne yapılması gerekiyorsa yapalım lütfen.Hazır siz de önder olmuş iken.

Müdavim Üye
    bizimkisi tam nasreddin hoca ile timurlenk meselesi gibi..
    sayın önder türmob taki ymm ler bu tebliği destekler açıklamalar yaptılar, daha önceden ve artı olarak hatta işletme defteri tutan mükelleflerinde ba bs vermeleri gerektiğini açıkladılar bu açıklamayı yapan ymm yi daha önce bu siteden yayımlattım bakabilirsiniz....
    SMMM

Ziyaretci

arkadaşlar tutar 5.000 tl ye çekildi ocak ayından geçerli deniyor. ben ocak ve şubat ayında kestiğim ve aldığım faturalar 5.000 üstü 8000 altı demek istediğim tebliğ bugün yayınlandığına göre bugünden itibarenmi ocak ayından itibarenmi

Kıdemli Üye
    Nereden
    Nevşehir
    Akaryakıt istasyonu nasıl beyan edecek ki elinde sadece araç plakasından başka birşey yok. Hadi devamlı müşterisi diyelim bilgileri de mevcut o kadar fişin içinden hatasız bir şekilde nasıl tespit yapacak. İstasyon sahibi özel muhasebeci tutsa yine mümkün değil.
    Birde 5000 tl ye indirilen sınırda kdv dahil mi, hariç mi? Herkese iyi çalışmalar.
    Hasip ŞENGÜL