Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 291 nolu hesap

Yeni Üye

s.a. değerli üstadlarım ve arkadaşlar. ben forum sitesine yeni üye oldum. sizlerin değerlibazı bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum. bir sorunum var,LPG bayii olanbi mükellefim 31.12.2009 tarihli bi fatura ile dağıtım işinde kullanmak üzerekamyonet satın almış ama faturası bana geç ulaştı yani KDV si beyannamedeindirilmedi ve aralık ayına 6.400,00 gibi bi KDV ödedi. ben bu indirilecek KDV yi nasıl kullanabilirim. düzeltme beyannamesi mi vermem lazım. yada hesap planındaki 291. nolu hesaba hangi indirilecek KDV ler kaydediliyor beni bilgilendirirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler herkese iyi çalışmalar.
    Ahmet

Yeni Üye
    merhaba düzeltme vermenizi öneririm ödenen kdv ye iade talep edeceksiniz yalnız biraz uğraştırırlar pes etmeyin

Yeni Üye
    Nereden
    Iğdır

Döneme düzeltme vermeniz gerekir. Ödenmiş KDV ise dilekçeyle iade edilir fakat Ceylin hanımın da dediği gibi biraz zaman alabilir.

Yeni Üye

dediğiniz gibi uğraştırdılar ve hala bitmedi uğraşıyorum. defteri istediler. inceleyeceklermiş. çok biliyolar ya defter incelemeyi. nerden biliriz biz defter incelemeyi diyorlar. ben yardım ederim dedim. beraber inceleyecez bakalım ne olacak.
    Ahmet

Üye
    Nereden
    SMMM
    gec gelen fatura mecburen kayıtlara girecek sizin o dönem kdv ödemeniz çıkmış bs ba formuda düzeltme vereceksizn.ve ödemeniz çıkmış düzeltme yapıp o ödediğiniz düzeltmesini yapın yada ileride doğacak borclar içinde mahsup yapdırabilirsiniz. kdv ödemesi çıkıp daha sonra düzeltme yapmanız nedeniyle incelem yapmak isteyebilir vd tarama kopnturol bölümü yada inceleme elemanlarınca. sadece 12.ayın kdv düzeltme verin gecici vergiyi etkiliyecek durum yok düzeltmeye gerek yok.birde bs ba formunun düzelttin orda alacağınız 6.400 ba düzeltme cezası 1.000 düzeltmeye değer durum derim.