Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM Büro Açmak mı? Kapatmak mı? Hangisi daha zor

Yeni Üye
    arkadaşlar 2005 yılında başladığım büro faaliyetime bu gün son verme kararı aldım ve işyeri kapatma dilekçemi verdim. Bu işin bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim hani derler ya dokunsanız ağlıyacak gibi duruyordu sanırım bende aynı durumdayım neyseişi bırakma dilekçesini verdikten sonravergi dairesi çıkışında 5-10 metre sonra bir bayan elinde adres ile yanıma yaklaştısordu adresbildiğim bir adresdi tarif ettim çok memnun oldu döndü gidecek gibi sonra tekrar bana dönerekbey efendi siz iyimisiniz?şaşkınlık içinde sadece evet diyebildim tekrar sordu gerçekten iyimisiniz hasta filansanız yardım edeyim, yok gayet iyiyim tşk.ederim dedim. Ofiseme döndüm elimi yüzümü yıkamak için lavaboya gittimde ayna karşısında bana yöneltilen iyimisiniz sorusunun neden sorulduğunu anlıyabilmiştim gerçekten çok üzgün duruyordum bir kaç saat geçmişimi ve büro açma ve kapatmamasebebiyet veren unsurları düşündüm, ............siz meslektaşlarımında bildiği husulardı fakat bir tanesi vardı hiç unutmamıştım beni en derinden etkiliyenide buydu sanırım en samimi arkadaşım bile 3 sene defterini tutturup kaçma teşebbüsünde bulunmasıydıdurumu da çok da iyi olmasına rağmenneyseuzun lafın kısası çok emek sarf ettim,hakve hukuka riayet etmeye çalıştım Rabbime çok şükür mesleki işimden dolayı hiç bir zaman yüzümü kızartacak bir durum yaşamadım ama bu yanlızlık insanı kahrediyor sanırım en emekçi oluptayaptığının karşılığını hakkıyla alamayan meslek mensubu dabizizdiye düşünüyorum. sırtlandığımız yük ve çalışma koşullarımız ağır, ağır derken de enönemli kasdımstres'ten kurtulamıyoruz bunca yük bir zaman sonra ağır geliyor. Kısacası artık bu yükü kaldıramıyacağımı düşündüm ve kapattım işin özü bunları niye yazıyorum iki sebepten dolayı birincisi, mesleğe yeni katılmışdeğerli arkadaşlar büro kuracaksanız çok iyi düşününüz duygusal bir yapınız varsa iki kat daha iyi düşünün derim ikinci sebep ise duygularımı anlatacak samimi bir dost yine kendi meslektaşlarım olacağı düşüncesiydi, belki vaktinizi fazlasıyla aldım bu sebepten özür dilerim tüm meslektaşlarıma en derin sevgi ve saygılarımla, Rabbim dünümüzü bu günümüz de aratmasın dua dileklerimle hoşcakalın

Ziyaretci