Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "MESLEK MENSUPLARI VERİ TABANI" DUYURUSUNA TEPKİ!

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    LÜTFEN BU YAZIYI SİTENİZDEN KALDIRINIZ!<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>
    <O:P></O:P>
    Gelir İdaresi Başkanlığı Yetkililerine,<O:P></O:P>
    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jspadresinizde 11.01.2010 tarihli mesajınızı her görüşümüzde meslek onurumuz bit kat daha zedelenmektedir. <O:P></O:P>
    Mesajınız şöyle;<O:P></O:P>
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik odaları tarafından gönderilecek Başkanlığımız tarafından belirlenen "Meslek Mensupları Veri Tabanı" oluşturulmasına yönelik bilgilerin excel formatı tanımlanmıştır. Excel formatında hazırlanan bilgilerin gönderilmesini sağlayacak program ayrıca duyurulacaktır. Excel formatı hakkında ayrıntılı bilgi ve örnek excel dosyası için tıklayınız <O:P></O:P>
    Bu Excel dosyasını inceledik.Toplam 29 sütun bulunmaktadır.İlk 18 sütun kimlik bilgisini oluşturmakta. Buraya kadar sorun yok. Takip eden 11 sütun ise şöyledir;<O:P></O:P>
    -Disiplin Cezası Verilip Verilmediği<O:P></O:P>
    -Ceza Sayısı (En Fazla Üç)<O:P></O:P>
    -Cezanın Türü 1<O:P></O:P>
    -Cezanın Tarihi 1<O:P></O:P>
    -Cezanın Sayısı 1<O:P></O:P>
    -Cezanın Türü 2<O:P></O:P>
    -Cezanın Tarihi 2<O:P></O:P>
    -Cezanın Sayısı 2 <O:P></O:P>
    -Cezanın Türü 3<O:P></O:P>
    -Cezanın Tarihi 3<O:P></O:P>
    -Cezanın Sayısı 3<O:P></O:P>
    İnternet Vergi Dairesi sitenize müşterimiz Mehmet Beyde giriyor, komşumuz Ahmet Beyde giriyor, akrabamız Hasan Beyde giriyor... Şimdi bu yazıyı okuyan müşterimiz, komşumuz, akrabamız bizim ve mesleğimizi hakkında ne düşünecektir?Benzer bilgilerin kurumunuzdan istendiğini düşündüğünüz zaman bizleri daha iyi anlayacaksınız.
    Böyle bir bilgiye ihtiyaç var ise, bunuinternette duyurmak yerine, TÜRMOB’A bir yazıyazmanız yeterli olacaktır. Bu yazının sitenizdenkaldırılması için gerekli hassasiyeti kurumunuzdan bekliyoruz.<O:P></O:P>
    Saygılarımızla,<O:P></O:P>
    www.yenilikcigrup.com <O:P></O:P>
    Antalya Çağdaş ve Yenilikçi Muhasebeciler Grubu<O:P></O:P>
    Adına SMMM Atila GÜMÜŞ

Not: Grubumuz yazının kaldırılması içinilgili yerler ile iletişime geçmiştir.
    <O:P></O:P>Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Moderatör
    Nereden
    SMMM

Ben bu veri tabanının neye hizmet edeceğini anlamış değilim anlayan varsa lütfen anlatsın.
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Aslı Hanım Merhaba,

Bu bilgi idarenin işine yarayabilir. Her meslek grubunda ve kurumlar içinde çürük elmalar vardır ve içimizden de ayıklanmalıdır. Bu konuda tam destek veriyorum.

Ancak, bu bilginin (istenen bilgi çürük elma bilgisi) her kesimden ziyaret edilen İnteret Vergi Dairesi sitesinden isteniyor olması bize göreuygun değildir. Bu bilgiyi birliğimizden istemeleri yeterli olacaktır. Biz olaya bu yönden bakıyoruz.
    Saygılarımla,

.
    Alıntı MM ASLI Nickli Üyeden Alıntı

Ben bu veri tabanının neye hizmet edeceğini anlamış değilim anlayan varsa lütfen anlatsın.
    Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    maliye bakanlığı ve odalar...

meslek mensubuna sahip çıkmış mı da bizim bilgilerimizle ilgili veri tabanı oluşturuyor.

neyin ne olduğunu zaman içinde anlayacağız galiba...

Kıdemli Üye
    nasıl yönetilmek istersen o şekilde yönetilirsin.

Müdavim Üye
    BU ACABA DEVLET BİZİ KENDINE PERSONEL MI YAPACAK SORUSUNU AKLIMA GETİRİYO.

BU YUZDEN MI ACABA?

ICEBERG'IN ARKA YUZU NEDİR ?
    | | | | | | | &gt;&gt;&gt;&gt;****!!!!K.U.E.R.D.!!!****&lt;&lt;& lt;&lt; _ | | | | | | |

Moderatör
    Nereden
    SMMM

Katılmıyorum Mustafa Bey size ben bu veri tabanı ile çürük elma tespiti yapacaklarını düşünmüyorum ,çürük elmalar beyanname göndermesin kabul etmiyoruz mu dıyecekler. Mantık nedir çözemedim.Artı disiplin cezası alamamış çürük elmalar nasıl temizlenecek bu konuda fikriniz nedir.?
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    Alıntı MM ASLI Nickli Üyeden Alıntı

Katılmıyorum Mustafa Bey size ben bu veri tabanı ile çürük elma tespiti yapacaklarını düşünmüyorum ,çürük elmalar beyanname göndermesin kabul etmiyoruz mu dıyecekler. Mantık nedir çözemedim.Artı disiplin cezası alamamış çürük elmalar nasıl temizlenecek bu konuda fikriniz nedir.?
    bu bir, ikincisi ise çürük elma temizleme işi maliyenin mi, odanın mı yapması gereken iştir ?
    aranızda çürük elma var ise ve bunu maliye temizleyecekse vay odanın haline
    SMMM olursam bir gün aidatlarımı oda ya değil maliyeye yatırırım bizzat, eğer sebep buysa.

Edited by: Koray SÜGÜR
    Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet\'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    bende mustafa bey' e katılmıyorum. Bu bir nevi fişlemedir. Haksız yere disiplin cezası alan arkadaşlarımı biliyorum. Haklı yere alanlara diyeceğim olamaz. Odamızdan bizim bilgilerimiz alınabilir. Maliye yönetiminin niyetini açıklaması lazım gerekçesini belirmesi lazım. Her halde bizleride kod gibi bir duruma sokmaya çalışıyorlar. Serçeden korkan tarlasına mısır ekmez.
    Düşmanlarımıza tek bir borcumuz var: onlara karşı adil olmak\'\' Bilge Kral - Aliya İzzetbegoviç

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Değerli Arkadaşlar,
    "İdare çürük elmaları temizleyecek" diye bir bilgi orta yok ki. Konu nereden nereye geldi. İşaret edilen nokta bu değildir.Bu bilgi istenilmelidir. "İstenilmemelidir" diyen varsa gerekçesini sunmalı. Biz sadece yöntem konusunda tepkiliyiz.Rahatsızlığımız bu...
    ------------------