Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TEKEL KAR ORANI NEDİR

Müdavim Üye
    ARKADAŞLAR TEKEL (SİGARA) ÜRÜNLERİNDE KARLILIK ORANINI %9 ALMAKTAYIM.ANCAK MÜKELLEFİM %6 DAN FAZLA OLMADIĞINI SÖYLEMEKTE.
    NEDİR BU İŞİN DOĞRUSU,?

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul

Aslında Mükkellefiniz haklı bır yerde bazı fırmalarda bu oran 6,30 bazı fırmalarda oran (az gıden urunlerde ) 9 gibi bunu ancak sıgaraların alıs ve satıs arasındakı farkı alıp kendınızın hesaplaması daha doğru olacaktır.Ben sahsen firma bazında kar oranı belirttim tekel fırmalarına alt fırma hesabı acıp ona göre kesılecek tekellerı kesıyorum
    BİLGİ PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR

Müdavim Üye
    Nereden
    S.M.M.M.
    Alış Fiyatı üzereinden;
    Yerli Sigara : 13,64
    Yabancı Sigara : 5,49
    T.2000-2001 Grb : 7,52
    Lm Grubu : 6,39

Eğer müşterin bu şekilde iddaa ediyorsa bırakın yazar kasadan günlük çıkışlarını kendi yapsın. Stoklarıda onun beyanına göre yaparsınız. En azından sorumlu olmazsınız.

Yeni Üye
    Nereden
    Konya
    Arkadaşlar Kolay Gelsin Tekel Ama Sadece sigaralarda karlılık % 6 dan yukarı çıkmaz.
    Yalçın Terzi

Moderatör KAYALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Turkiye

DAĞITIM FİRMALARI SİGARADA KARI, SATIŞ FİYATI ÜZERİNDEN VERİYOR.ÇOĞU SİGARANIN KAR MARJI SATIŞ FİYATI ÜZERİNDEN % 6 DIR.

Kıdemli Üye
    evet %6 dır. ortalama

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Selamlar, Sn. Meslektaşlarım<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Tekel mamullerinin alış faturalarındaki miktarlar dikkate alınarak, alımın yapıldığı gün itibariyle topluca düzenlenecek satış faturası ile (Birim satış değeri üzerinden) topluca faturalandırılabileceği hususunda geçmiş yıllarda bir tebliğ var idi. (Bu güne kadar da bir değişiklik olduğuna rastlamadım.) Fakat; Yaklaşık 2-3 yıldır tekel satışı yapan müşterim yok.

Şayet değişiklik yok ise; Müşterinin alış faturasını, (Satış değeri üzerinden) satış faturası olarak 1/1 kesmesi hususunda yönlendirir iseniz, kar marjlarında sıkıntı yaşamazsınız.

Her markanın, Satıcı her firmanın kar %’si farklı,

NOT: Toplu satış faturası düzenlenmesi sebebi ile iş bu satışlar ile ilgili olarak yapılacak perakende satışlarda belge düzenleme de gerekmiyor idi…
    Hatta; Kendi içtiği sigarayı (V.B.) dahi faturalandırmış oluyordu…

Ziyaretci
    ben gelen faturanın karsılığı olun tutarı yazıyorum ortalama kar çıkıyor zaten bire bir çıkıs yaptığım için kar otamatik olarak çıkıyor

Ziyaretci
    Alıntı bekir_arpa Nickli Üyeden Alıntı
    evet %6 dır. ortalama
    Araştırmalarım sonucu Tekel Ürünlerinde Karlılık %5,10 dan başlayıp %6,30 kadar devam etmektedir Ortalamada %6 dır

Müdavim Üye
    arkadaşlar, alkol maddesi tüm alışlarımızda 18 kdv indiiryoruz, satışlarımızda da 18 kdv hesaplıyoruz, tüm alkol satışlarında kdv oranı 18 mi?, birde alkol satışında ortalama kar oranı nedir?

saygılarımla