Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MÜŞTERİ BİLDİRİM LİSTELERİ

Üye
    Nereden
    İstanbul - Fatih
    SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM.
    İstanbul Serbest muhasebeci ve mali müşavirler odamızdan, yayınlanan bir yazı. müşteri bildirimlerimizi 31. mart sonuna kadar yapmamız hakkında. Ekte sunulan Excel listesinde müşterilerimize ait sözleşme numaralarının yanı sıra, Aylık brüt aidatlarının bildirilmeside istenmiştir. Yazı çıktığı gün bir kaç arkadaşımla görüştüğümde, birden fazla sorun ortaya çıktığını anladım. Damga vergisi aylık brüt aidatlar. daha derinden düşündüğümde. Maliye bakanlığı bankalardan Kredi kartı teslim tutarlarını nasıl istiyorsa yarın odalarımızdan da bu bilgiyi isteyecek ve çapraz sorgu göz önüne gelecektir. Tabiki de hakkıdır. bunda hemfikirim.
    Fakat sorun şu ki alamadığımız aidatın makbuzunu kesip kdvmizi tahakkuk ettirip ödeyemeyip cezaya düşüren biz ama bizi düşünmeyen bir M.B. ile yine karşı karşıya mı kalıcaz...

Hepimize hayırlı olsun derim... iyi çalışmalar.

Değerli Üyemiz,

Bildiğiniz üzere Odamızdaki işlemlerin bir kısmı internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu hizmetlerimize bir yenisi daha eklenmiştir. Bu uygulamamız, Müşteri Bildirim listelerinin elektronik ortamda alınmasıdır.

Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğin 20.maddesi gereğince, Meslek mensupları hizmet verdikleri müşterilerinin listelerini kayıtlı oldukları odalara 6 ayda bir matbu form ile bildirmek zorundadırlar. Aksi takdirde Disiplin Yönetmeliğinin 5/f maddesi gereğince işlem yapılmaktadır.

Yapılan çalışma sonucunda, müşteri bildirim listelerinin web sitemiz üzerinden verilmesi çalışmaları sona ermiştir. Yönetmelikte listelerin 6 ayda bir verilmesi zorunluluğu bulunmakla birlikte, sözleşmelerin yıllık düzenlenmesi ve iş yoğunluğu nedeniyle oluşacak ek yükler sonucunda, yılda bir defa ve her yıl 31 Mart son gün (01.01-31.03) olacak şekilde alınmasına karar verilmiştir. Ancak, yıl içersinde meydana gelecek her türlü değişiklik, yeni sözleşme imzalanması, var olan sözleşmelerin iptali vb. durumlar yine web sitemiz üzerinden bildirilebilecektir.

Müşteri Bildirim Listelerinin Odamız web sitesi üzerinden gönderilmesi, www.istanbulsmmmodasi.org.tr adresinden, ONLINE İŞLEM bölümünden yapılacaktır. Kısaca açıklamak gerekirse,

1- Web sitemizde kayıtlı Müşteri Bildirim Listesi şablonu indirilir, (Bu şablon Online İşlem bölümünden de indirilebilmektedir)

2-Meslek mensubu kendi bilgisayarında matbu formu excel formatında açarak doldurur,

3-Ardından dolu halini Web sitemizdeki Online İşlem bölümünden gönderdikleri anda tüm veriler sisteme otomatik olarak işlenir.

Detaylı bilgi ve yönlendirme sitemizdedir.

ONLINE İŞLEM BÖLÜMÜNDE YAPILABİLECEK İŞLEMLER

-Online işlemlerden; iletişim bilgilerinizi (adres, telefon vb - Büro adres değişiklikleri için dilekçe istenmektedir.) Odaya gelmeden değiştirebilir,
    -Kaşe ve ruhsat başvurularınızın durumu hakkında bilgi alabilir,
    -Internet üzerinden yaptığınız Ödemelere ait makbuzları alabilir,
    -Anlaşmalı bankalar üzerinden borcunuzu kredi kartına taksitlendirme yapabilir,
    -Müşteri bildirim listelerini internet üzerinden verebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaparken kişisel bilgilerinizin güvenliği sağlanmaktadır. Online İşlem bölümüne girişte sorulan şifre alanı için, şifresini henüz belirlememiş olan üyelerimiz web sitemizdeki Online İşlem bölümündeki “Şifremi Unuttum/Bilmiyorumö linkini tıklayarak şifrelerini oluşturabilirler.

2010 yılının ilk günlerinde hayata geçirilen bu projemize yenilerinin de ekleneceğini ve siz değerli üyelerimizin işlemlerini rahatça yapmalarını sağlayacak uygulamaların devamının geleceğini bildirmek isteriz.

Yeni yılın haksız rekabetten uzak, tahsilat sorunlarımızın bir ölçüde aşılabildiği bir yıl olmasını diler, saygılar sunarız.

Yahya Arıkan
    Başkan

Üye
    Nereden
    İstanbul - Fatih

Yorumlarınızı bekliyorum.

Yeni Üye
    Nereden
    smmm muh.md.
    <table ="tableBorder" style="table-layout: fixed;" align="center" cellpadding="3" cellspacing="1"><t><tr ="PMtableRow"><tr ="PMtableRow"><td>

<div ="PMmsg">
    <div>Merhaba
    ödeyip de sözleşme imzalamayanlar var ben ne yapmalıyım.....
    </div>
    <div>2009 yılında sözleşme imzalamayıp ücreti düzenli ödeyen
    mükellefime 2010 yılı sözleşme düzenlemeliyiz diye mail atınca hop
    oturup hop kalkıp 8 aydır sürekli müşavirliğini yapıyorum.Ki ücret
    artışı gündeme gelmeden durum bu ....</div>
    <div>Sizler sürekli müşavirliğini yaptığınız firmalara (ltd.şti mesala)
    sözleşme yapmadan mı devam ediyorsunuz yoksa ben mi bu işi
    anlatamıyorum. İnanılmaz korkuyorki bu konuda konuşmaya kalktığımda
    adamlar firmadan ayrılıyorlar yada acil toplantı moduna giriyorlar)</div>
    <div>Ayrıca sermaye artışı yapacak bir firmama artış raporu ve tüm işlemleri yapacağımdan ne fiyat vermeliyim ..</div>
    <div>Arkadaşlar bunları soruyorum lütfen şaşırmayın yıllarca bağımlı
    çalışıp bir sene önce ruhsatı alma zahmetine(diyorum çünkü yorucu
    gerçekten) katlanıp aldım. Hadi aldım bağımsız çalışmaya başlayayım
    dedim .İşte orada başladı sıkıntılar....</div>
    <div>Lütfenyardımcı olurmusunuz</div>
    <div>Teşekkürler</div>
    <div></div>

..
    </div>

</td></tr></tr></t></table>

Yeni Üye
    Nereden