Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: taşıt alışı hakkında gider pusulası

Üye
    Nereden
    Turkey

değerli meslektaşlarım.....

sizlerle bir konuyu paylaşmak ve eğer bilginiz varsa bilgi almak istiyorum

6 ay önce mükellefiyeti bulunmayan bir şahıstan firmamıza bir adet arazi taşıtı aldık.bu alımı noter satış sözleşmesi kanalıyla yaptık ancak ben gider pusulası düzenleyip düzenlememe konusunda kararsız kaldım ve alo maliyei aradım bana ikinci el taşıt satışlarında stopaj kesintisi uygulanası olmadığından dolayı gider pusulası düzenlemem GEREKMEDİĞİNİ sölediler ve bende noter satış sözleşmesi evrağı ile ticari arazi taşıtını kayıtlarıma aldım ancakkk...

şu anda evraklarımız incelemede ve inceleme tamamlandı inceleme sonucunda vd tarama kontrol bölümü benden bu aracın alımına dair gider pusulası nı istedi bende aynen yukarıda geçenleri anlattım hatta kanuna baktığımda ikinci el araç satışında stopaj kesintisi yapılmayacağını gider ppusulası kanununda da gider pusulası düzenliğinde stopaj kesintisi mecburiyetinden bahsettiğini söledim ancak tarama ontrol memmurları bunun bçle olmıyacağını devleti zarara urattığımızı bu kayıtın real olmadığını yapılamayacağını bu kayıtı kayıtlarımdan çıkarmam gerektiğini ve ayırmış olduğum amortismanı çıkarıp vergi tahakkuk ettirmem gerektiiğini bunun cezasını veusulsüzlük keseceklerini sölediler

ben bu konuda şu an araştırma sahfasındayım ve sonu davaaçmam gerekeceği gibi gözüküyor

değerli meslektaşalrım eğer bir biginiz var ve aydınlatırsanız sevinirim

saygılar.............

bjkceyhun

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Bu konu aşağıdaki bağlantıda işlenmişti. Buradan bilgi alabilirsiniz.

https://www.mustafagulsen.com/forum/....asp?TID=564&a mp;KW=gider+pusulas%FD

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Üye
    Nereden
    Turkey

merhaba mustafa bey

yardımcı oldunuz için teşekkür ederim.ancak sizinle bişey paylaşmayı istiyorum.defterlerimizi incelemeye alan tarama kontrol servisi hiç bişey bulamayıp sadece bu alımı sakıncalı bulup üzerinde on yakın bir süre fikir çatışması yaşamışlar ve sonunda gider pusulası düzenlemediğimizden ötürü bize aracın onda biri tutarında yani 4000 ytl usulsuzlük cezası kestiler ben bu konuyu böyle bırakmıyacağım ama dava açıcam

haberiniz olsun istedim öle kessenizde olur kesmesenizde değip bırakmadılar gerçi ben davayı açıp kazanıcağımı düşünüyorum

işlerinizde kolay gelsin

bjkceyhun

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Ceyhun Bey,

Amaç üzüm yemek değil de bağcıyı dövmek olunca malesef yaşadığınız olay oluyor. Bir gün her şey,in daha iyi olacağı umudunu kaybetmemek üzere geçmiş olsun. Paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim.

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.