Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yine yine.. Düzelmeyeceğiz..!!

Müdavim Üye
    Arkadaşlar bazen canım sıkıldığında sahibinden.com a girip muhasebe diye taratıyorum,buna benzer bir başlık bir kaç defa açmıştım,Mustafa bey bana kızmıştı,hakkı var,bu adamlara internetten kimse defter vermez.. Ancak ilgi çekmek istediğim nokta internet değil,normal hayattaki meslek mensubu ve elemanlarının tavırlarıdır...

sahibinden.com

başlık klasik tabi; özelden mesajlaşmalarımı aşağıda geçiyorum

Ben:
    iyi günler;

10 personelli aylık cirosu 50-70 bin aralığında olan bir çiçek firmasının defterini ne kadara tutarsınız? Defter tasdik ücreti ne kadar? Belge sahibi siz misini? Teşekkürler
    Karşı taraf :
    aylık muhasebe ücreti 200-250 civarı olur eger ciddi olarak niyetiniz varsa birebir görüşebiliriz.belge sahibi ben değilim fakat çalıştıgım büroda tutulacak defter eksiksiz ve düzgün biçimde.
    ---------Yorum yapmıyorum------------

Bakınız; ben 26 yaşındayım, kendimi bildim bileli ofisteyim,kendi büromuzu kazıya kazıya bir hale getirmeye çalıştık, abim smmm,babam sm, ofisteki emektar bir kardeşimiz yeni smmm oldu,yani hiç bir anlamda belgeye ihtiyacım yok,en son staja başlama sınavından 59,5 aldım, bir gün mutlaka belgeyi alacağım. Ancak belgeyi almasamda benim mesleğimi --aşağılık-- hale getirenlerden , 3 kuruşa defter tutanlardan daha muhasebeciyim daha adamım...

Mustafa bey yine kızacaksınız kızmayın lütfen, bu işten kazandığım para pul inanın umrumda değil, biz kendimize ve ofisimize yetecek kadar para kazanıyoruz, ama bakınız benim 1.000 tl'ye tutupta ucuza tutuyoruz dediğim defteri adamlar 250 ye tutmaya razı, dönelim gerçek hayata, adamlar utanmadan benim mükellefime teklif sunuyorlar,bir şekilde mükellefin mizanına bakıp böyle mizan mı olur kardeşim deyip mükellefi kandırmaya çalışıyorlar bunun nesi adamlık nesi meslekdaşlık?

Şimdi bütün fikirlere karşıyım...!! 50 tane defterim varsa söz verdim kendime kısa zamanda 150 yapacağım, 5000 tl kazanıyorsam 55.000 tl kazanacağım, ters yapan mükellefin beyanını e-beyannameye göndereceğim ama onaylamayacağım,parasını vermeyen mükellefin beyanınıda vermeyeceğim,defterinide iade etmeyeceğim....

Aşağı yukarı 40 yıldır devam eden (babam,abim,ben) muhasebe mesleğimizde bizden kasten giden defter sayısı 10 dur, bunlardan 5i en azından benim bildiğim 5i pişman olup geri geldi...

Bunları neden yazdım; evet sinirliyim kusura bakmayın mazur görün, devletime sinirliyim,odama sinirliyim bakanıma sinirliyim meslekdaşıma meslekdaş adayıma sinirliyim,bir gün inşallah icracı anlamında bir görevim olur,odada bir görevim olur bende düşündüklerimi yapabilirim..

Saygılar

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Merhaba, sadece bu olaya özgü yazıyorum; kimdiği belirsiz biri ilan vermiş, odadan devletten bu olaya müdahale etmesini bekliyoruz. Bu nasıl olacak peki?
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nasıl olacağını söyleyim Mustafa bey; ben kendilerini pazartesi odama şikayeet edeceğim, ! basiretli! odam bu vatandaşın belge sahibi muhasebecisini arayacak diyecek ki bak adamın böyle bir şey yapmış bize yasal işlem yaptırmak zorunda bırakma diyecek mustafa bey, yeterli değil mi?

(gerginliğimi tekrar mazur görün,kesinlikle size bir kastım yok, aksine size son derece saygı duyan ve sitemizin reklamını her yerde yapan biriyim)

Müdavim Üye
    Yani bu başlıkta vurgulamak istediğim şudur; taksiciler çağlayanda meydana inebiliyor, eczacılar dükkan kapatabiliyor, açıkça söylüyorum ben bu anlamda gerçek hayatta veya internet ortamında ekmeğime kim kan doğruyorsa gerekli yerlere şikayet edeceğim

Bakınız --şikayet edeceğim-- lafı boş bir laf değilidir neden? Çünkü benim burdan gelecek deftere maddi anlamda ihtiyacım yok, bu tür isyanları sadece defteri az olan bir şekilde canı yanmış meslekdaşlarımız yapıyor, yaşını almış yada ciddi geliri olan bir tane meslek mensubunun hareket ettiğini düşünmüyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    günaydın cenk bey.....sizin bir maziniz var babadan abiden gelme...bende 5 yıl 35 yıllık muhasebecilerin yanında çalıştım..ve onların çocuklarıda smmm oldu...peki aileden muhasebeci olmayanlar ne ypacak....kimden defter alıcak...yanınızda yetişip büro açan elemanlarınıza kaç defter verdiniz al ekmek paranı kazan diye....veya hangi muhasebeci verdi...kim verdiii...hiç kimsen ...bırak yeni meslek menusplarına destek olmayı....yanında çaışanlara 3 kuruş vermiyim diye defter tutmalarına ne diyecksin...hiçmi yok çevrende.dolu bence hangisini şikayet ettiniz...veya kaç meslektaşınıza serzenişte bulundunuz.bende bağımsız çalışıyorum ama 31122009 tarihi itibariyle kapanışımı ypacağım..ve eleman olarak çalışaacağım..15 yıllık muhasebeciler bile 70 liraya defter tasik ediyorlarsa ben nasıl para kazanacağım ve mükellef bulacağım. onun için bizim konumumuzda olanlarada hak verin. ha bu demek değilki ucuza defter tutuyorum asla..ama başaramıyorum ve başaramadım....ve inanırmısın gel bizimle çalış ( kendi defterlrini tut bize yardım et başka bşey istmyoruz diyenler oldu oluyor yani sömürülecek sömürecek adam arıyorlar biz böyle meslek mensubuyuz işte) onun için ne söylesek boşşş.. allah kimselere muhtaç etmesin ..zor helainden kazanmak çok zor iyi çalışmalar
    kocak

Üye
    MUHASEBECİLİK SALTANAT GİBİ BABADAN OĞULA GEÇERSE BÖLE OLUR STAJERLERİN ÖNÜNÜ KAPAYARAK STAJ SÜRESİNİ UZATARAK SINAVLARI ZORLAŞTIRARAK 3 YIL KÖLE GİBİ STAJ YAPACAKSIN BİZDE SENİ GELİP DENETLİYCEZ DİYİP BU MESLEĞİN ÖNÜNÜ KAPATANLARA NE DEMELİ!!! HERKES AYNAYI KENDİ TARAFINDAN BAKIYO 1 000 TL DEFTER TUTYORUM DİYE ÖVÜNMEYİN BENCE UNUTMAYIN ASGERİ ÜCRET ÜLKEMİZDE NEKADAR ADAMLAR SIRTINDA ÇUVAL TAŞIYARAK KAZANIRKEN BU PARALARI LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT Lİ DÜŞÜNÜN BENCE TARİFENİN ALTINDA OLMADIKTAN SONRA İSTEDEĞİ ÜCRETİ VEREBİLİR SANADA Bİ ÖNERİM BÖLE KİMSEYLE UĞRAŞMA BENCE KENDİ BABANIN BÜROSUNDA DEFTER TUTUNCA KANUNA AYKIRI OLMUYO DİMİ SONUÇTA ABİM VAR BABAM VAR AMCAM EEE BENDE BELGE ALCAM SONUÇTA BEN TUTARIM AMA ABİSİ BABASI AMCASI OLAMAYAN TUTAMAZ

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    aynen ibrahim bey..........cemde kendine göre haklı ama bizim gibi mslek mensupları ne yapacak....30 35 yıllık muhasebeceler aldıkları muh ücrtindenmi makbuz kesiyorlar ...aslaaaaaaaa .....özellikle ücret adaleti gelecekse tutulan defterlere sınır getirilsin..her muhasebeci en fazla 50 60 gibi ..o zaman belki herkes düşeldiği ücreti alır diye düşünüyrum
    kocak

Kıdemli Üye
    siz bu kafayla giderseniz bu meslekten bir şey olmaz.Okumuş bilgisini satan insanlar olarak biz 3 kuruşa defter tutarız mantığını anlamıyorum.Ayrıca sizde bir gün 35 senelik meslek mensubu olacaksınız.
    Burada önemli olan birlik olmak.Fiyat kıran meslek mensupları yüzünden
    insanlar az ama öz defter tutmak yerine ucuza fazla defter tutmaya calışıyor.Tabi bu işten de bir hayır gelmiyor.Şu anda piyasada en alt seviyede saygı gören meslek bu herhalde....

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul

biz bu kafayla gitmiyorus...sadece yeni meslek mensuplarına destek istiyoruz...senin bahsttiğin yıllarca bu meslekten ekmek yiyen insanlarda çok ucuza defter tutuyor..yanındaki elemna defter tutturan yokmu hiççç...sürüüü süüürüü hemdeee....kaçtane meslek mensuubuna destek oldunuz kaç kişiyle ekmeğinizi paylaştınız...bence siz düşününnn
    kocak

Moderatör
    Nereden
    Antalya

aynı sitede ki bir başka ilanda aşağıdadır;

İlan No: <B style="PADDING-RIGHT: 10px; FONT-SIZE: 14px; COLOR: red" has="2">#19469186
    <DIV style="OVERFLOW-X: auto; WIDTH: 950px" align=center has="2">
    Faaliyetsiz olan İnşaat Limited Şirketimizin muhasebesini (makul ücretle) tutacak serbest muhasebeci , mali müşavir arıyoruz.
    Not: Telefondan ulaşamazsanız mesaj atın en kısa sürede size dönerim.[/B]