Sayfa 1 Toplam 15 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 147 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BURSA ODASI GREVE GİDİYOR!

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    https://www.referansgazetesi.com/hab...HBR_KOD=134507

Bursalı muhasebeciler 45 milyon TL alacak için greve gidiyor
    24.12.2009

Vergi mükelleflerinin ödeme listesinde hep en son sırada yer almaktan bıkan ve krizde tahsilat oranları yüzde 20'lere düşen serbest muhasebeciler, 1 Ocak 2010'dan itibaren "Para yoksa, defter de yok" demeye hazırlanıyor. Krizde ağır yara alan Bursa'da "ayaklanan" serbest muhasebeci ve mali müşavirler, bundan böyle kendilerine borcu olan mükellefe, "Borcunu ödemezsen, işlem yaptıramazsın" diyecek.

►Haberin ayrıntıları bugünkü Referans Gazetesi'nde. Gazetemize abone olmak için tıklayın
    Alacaklarını tahsil edemeyen Bursalı muhasebeciler Türkiye'de bir ilke imza atacak. 1 Ocak'tan itibaren borcunu ödemeyen mükellefin işi yapılmayacak. ...
    ( KB)

BSMMMO başkanımız Sayın Mesut TOPÇU ve Yönetim Kurulu Üyelerine gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkürü bir borç bilirim.

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Müdavim Üye
    Bursa Odasını yürekten kutluyorum..Mesleğimizde bir ilke imza atıyorlar..İnşallah meslektaşlarımız gerektiği gibi davranıp amaca ulaşmakta yardımcı olurlar..Diğer odalarında örnek alması dileğiyle...

Not:Aynı konuda iki başlık olduğundan dolayı aynı cevabı burayada yazıyorum...Aynı konular tek başlıkta toplanmasa daha iyi olur diye düşünüyorum..Saygılar..
    20 sine kadar hayatı öğrenmeyenin,30 una kadar evlenmeyenin,40 ına kadar köşeyi dönmeyenin ve 50 sine kadar ölmeyenin bu dünyada işi zorrr...

Üye
    Nereden
    stajer
    helal olsun bursa odasına..kutluyorum kendilerini.. nerede diğer odalar
    Her Gündüzün Sonu GeCee \'dir..

Ziyaretci
    evet odamızın tahsilat yol harıtası ulusla basına kadar ulaştı.
    diğer il odalarınında bu sıkıntıları itekliyerek gerekli yerlere kadar ulaşmasını sağlamakta üzerine düşenleri yapmakta gayretli olmalılar bence.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Bursa
    Mesleki sorunların çözülebilmesi için birinci aşama kamu oyunu bilgilendirmektir. Sorunun çözümü için bu aşamaya gelebildiysek süreç başlamış demektir.

Bence çözümün devamının getirilmesi için odamızın bütün üyelerine disiplin yönetmeliğindeki ücreti alınamayan mükellefe iş yapılmasının disiplin suçu olduğunu hatırlatan bir yazıyı da en kısa sürede göndermesi gerekir. Bu yolla meslektaşlar yazıyı borcunu ödemeyen müşterilerine göstererek, kusura bakma borcunu ödemezsen işlemlerini yapamam diyerek tahsilat için baskı yapabilmesine yardımcı olmalıdır.

Bir sonraki aşamada da bütün odaların illerindeki muhasebecisine borcunu ödemeyen mükellefleri liste haline getirerek üyelerinin kolayca görebileceği şekilde yazılı olarak ve internet sitesi üzerinden (sadece oda üyelerinin girebildiği şifreli bölümünde) yayınlamalıdır. Yeni müşteri olarak gelen mükellefler bu listeden kontrol edilmeli ve eski muhasebecisine borcu olan mükelleflerin işlerini borcunu ödeyene kadar hiç bir meslektaş yapmamalıdır.

Son aşamada da borcu olan mükellefi kabul eden veya işlemini yapmaya devam eden meslektaşlar için şimdiye kadar uygulanmayan disiplin yönetmeliği hükmü uygulamaya konularak haksız rekabetin önlenmesi gerekir.

İyi çalışmalar.

<font face=\"Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif\"><font color=BLUE>
    Kaplan BERZEK
    S.M.M.M.</font></font>

Kıdemli Üye
    Nereden
    S.M.
    kocaelide bir meslektaşımzda mükelleflere kumbara verdi gazetede de haber yer aldı. kumbarada biriken paraları muhasebeci alacak

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    Bursa Odasını bugirişimi başlatma öncülüğünden dolayı kutluyorum .
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Üye
    Nereden
    İZMİR
    TEBRİKLER BURSA MESLEK ÖRGÜTÜNE.

İNŞALLAH BU UYGULAMAYA AYKIRI DAVRANAN MESLEKTAŞLAR ÇIKMAZ.
    Sabır ve zaman, şiddet ve öfkenin yapabileceğinden daha çok iş başarır.

Müdavim Üye
    VALLAHİ ŞU MESLEĞİMİZİN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ DURUMA BAKIN DİĞER ODALARDANDA GİRİŞİMLER BEKLİYORUZ BİR ELDEN SES ÇIKMAZ İKİ EL BİRLİK OLMALI TÜM ODALAR BU FAALİYETE GİRİŞMELİ BURSA SMMMO NI TEBRİK EDİYORUM
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Müdavim Üye
    https://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/inputgorus.asp

İSTANBUL ODASINDAN Bİ ALINTI. TAHSİLAT DEĞİL ÜCRET SİSTEMİ GELİŞTİRMİŞLER TEBRİK EDİYORUMM KENDİLERİNİ
    DAHA SIMDIKI PARAYI ALAMIYOR İKEN YENİ SİSTEM?????
    KAVGA CIKAR MUSTERIYLE CABUK YAP SALLANMA DİYE
    | | | | | | | &gt;&gt;&gt;&gt;****!!!!K.U.E.R.D.!!!****&lt;&lt;& lt;&lt; _ | | | | | | |