Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: RAPORLU SİGORTALIM

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Herkeze günaydın ve kolay gelsin
    Bir personelim var ameliyat oldu 01/12-13/12 tarihleri arasında ıstırahat belgesi var
    ben bu personelimin ssk primlerini yatırırken günlerini nasıl göndereceğim.

Geçtiğimiz aylarda aynı olay kardeşimin başına geldi bir trafik kazası geçirdi ve yaklaşık 25 gün işe başlayamadı.prim günlerine baktığımda ise tam yattığını gördüm.kendisine sorduğumda evet onlar tam yatırdı ben aldığım ıstırahat parasını iş yerime verdim.

sizce bu yasal mı? ne yapmalıyım 15 gün işyerine gelmeyen birisi nasıl tam gösterilir?
    maaşını da yarım mı ödeyeceğim?
    yardımcı olursanız sevinirim olay ilk kez başıma geliyor...

Ziyaretci
    RAPORLU İSE AYLIK BİLDİRGEDE SADECE ÇALIŞTIĞI GÜNLER GÖSTERİLİR EKSİK GÜN NEDENİDE RAPORLU DİYE İSTİRAHAT DİYE BÖLÜM VAR ORASI DOLDURULUNCA SORUN ÇÖÜLÜR. MAAŞIDA ÇALIŞTIĞI GÜNDEN HAKETTİĞİ ÜCRET KADAR YAZACAKSINIZ . BAŞKA BİR ŞEY YOK .ZATEN KİŞİNİN O GÜNLERİ SSK GÜNLERİ EKSİK OLARAK ÇIKAR KİŞİ BU EKSİK GÖSTERİLEN YANİ RAPORLU OLDUĞU GÜNLERDEKİ PARASINI SSKDAN ALIRVE KULLANIR ....
    KOLAY GELSİN

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

günaydın herkese
    sizce burda bi tezatlık yokmu işçi gelmediği günler için
    rapor parası alıyor ama ssk sı tam yatıyor.(Birde rapor parası alınırken vizite kağıdı verilmektedir)?
    Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.

Ziyaretci
    AMA ŞÖYLE BİRŞEY VAR SAYIN AYSBERGCİ
    SSKSI TAM YATIRILSA BİLE O İŞVERENİN MALİYETİNE GİRER EĞER GÖSTERMEK İSTERSE.....
    YİNE İŞÇİ SSKDAN PARASINI ALABİLİR AMA NORMALDE GÖSTERİLMEYİP
    O GÖSTERİLMEDİĞİ GÜNLERİN PARASINI SSKDAN ALIR
    İŞVERENE MALİYETİ OLMAZ VE ,
    VİZİTE KAĞIDI VERİLİRKEN SSK YA RAPOR PARASI ALMAK İÇİN RAPORLU GÖSTERİLDİĞİ AYDAN ÖNCEKİ 120 GÜNÜ GÖRMEK İSTİYORLAR İŞLEM BU KADAR...

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

Cevaplarınız için teşekkür ederim
    Bu konuda kafama takılan bir durum var.Peki diyelim ki ben 15 gün eksik gösterdim.sigortalı emeklilik günlerini hesaplarken 15 günü sayıcaklar mı nasıl bir prosödür var?
    adamın sağlık sorunu var.15 gün gelemiyor.en doğal hakkı.bu 15 gün eksik mi sayılacak sizce

Ziyaretci
    EVET AYNEN ÖYLE OLACAK NETİCEDE O PARASINI ALIYOR...
    ÖYLE DEĞİL Mİ

Müdavim Üye
    Nereden
    Şırnak
    EVET GÜLDEN HANIM SİZE KATILIYORUM DOĞRU

Yeni Üye
    arkadaşlar ben bişey danışayım sizlere 1 yıldır raporlu işçimiz var bunavizite kağıdı nasıl veririz. iş kazası geçirdi bizde günleri yok istirahatlı bildiriliyor şimdi vizite kağıdını nasıl veririz. Şimdiden teşekkür ederim.Edited by: burcin_841

Yeni Üye
    Nereden
    erkek
    slm ya bana yardımcı olacak varmıydırapor parasını nasıl öğrenirim sgk ya giriyorum skk ya giriyorum içeweriğini bılamıyorum yardım lutfen