Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SM lerin SMMM olması Hk.

Yeni Üye
    Nereden
    STAJER ADAYI

Ben kesinlikle sınavlarla Lise mezunu ya da İlkokul mezunuSM lerin Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olmalarını istemiyorum.
    Bu şekilde kesinlikle Mali Müşavir kalitesinin yükseltileceğine inanmıyorum.

Benim görüşüm kesinlikle herkes en az Lisans Diploması alması sureti ile Mali Müşavir olabilmelidir.

3568 sayılı meslek yasası ilk çıktığında bırak ilkokul mezunu olmayı yasa çıkmadan önce hiç diploması olmasa bile büro açması yeterliydi. Yani ilkokul mezunu olmayanlara bile ruhsat verildi.
    Çünkü kazanılmış haklarıydı. Asıl adaletsizlik neydi veya mesleği sınıflandırmaya tabi tutan uygulamalar neydi?
    Yeminli mali müşavirlik uygulaması. Bu ulufe gibi dağıtıldı. Eğer oda başkanıysanız çeviri yapabilecek düzeyde yabancı dil bilmeseniz bile yeminli mali müşavir oluyordunuz. Mustafa Özyürek insosyal demoktar adamlarının hepsi HAKETMEDİKLERİ HALDE yeminli mali müşavir oldular. Sınavlar neden test usulu yapılmıyor sanıyorsunuz? Bütün düzanbazlıklar yapılıyor. 37 puan alan eğer türmobda adamı varsa 72 puana yükseltiliyor. Not ortalaması Türmob kıyağıyla hakmeden verilebiliyor. Efendim maliye denetmenleri
    daha içerdeyken kaymak defterleri çağırır ben yakında ayrılıyorum ve büro açıyorum defterlerini inceledim ceza yazabilirim ama yazmıyorum. Büro açınca defterlerini bekliyorum!!
    genç kardeşlerim; bu mesleği sürüne sürüne icra eden kişi ilkokul mezunu olabilir. Başımın üstünde yeri var. Ama tepeden inme ben yeminliyim, falan bunlar içimi acıtıyor. Siz biliyormusunuz dönemim bayan başbakanı Tansu Çiller hanımefendiye (prof unvanlıya) Mustafa Özyürek tarafından törenle yeminli mali müşavirlik belgesi taktim edildiğini.
    Ben iddia ediyorum. Benim ilkokul mezunu meslektaşım Tansu hanımdan daha iyi bu işleri idare eder.
    Ha bende yüksekokul mezunuyum ama mesleğin içinde doğup büyüyen bir kişi olarak.
    Yeminli mali müşavirlik müessesi kaldırılmalıdır diyorum. Meslek içinde bir ikilemdir ve sıflar arası ayrılıktır. Yaptıkları sadece soytarılıktır.
    Edited by: mavi17

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM

Arkadaşlar bırakın sm lerin smmm olmasını bizim bunlarla uğraşacak zamanımız yok. Adamlar hak ettilerse alsınlar zaten mesleğimize icra etmiyorlarmı. bugüne kadar aralarında ne fark vardı. Biz işimize bakalım. Aramızdaki hiç belgesi olmayan kaçak Muhasebecilere bakalım siz sm, smmm derken onlar smmm lerle irtibat kurup defter tutuyorlar sizin haberiniz varmı. Bu işte sm, smmm meselesi değil bu işte mesleki onur ve şahsiyet meselesi siz önce mesleki onur ve vakar'ınıza bakın bırakın bu işleri.
    ŞİMDİ BİRLİKTE OLMA ZAMANI