Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nereye açayım bilmiyorum ama çok acil

Yeni Üye
    Nereden
    muhasebeci
    Merhaba Arkadaşlar

Çok önemli ve acil bi konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var

Bi arkadaşım bundan bir yıl önce bir berber dükkanında sadece ismini bildiği birinin yanında epey bi zaman çalıştı, bu işyerinin vergi açılışıda yokmuş. Yoklama memurları her gelişinde adam yerinde olmadığı için tebligatlarıda bizim arkadaş almamış patronun kendisine verin demiş. vergi dairesinin bir tutanaığında bu şahıs işyerinde işçi olarak gösterilmiştir. ve kayıtlarda mevcuttur. vergi daireside sonra açılışı bu arkadaşın adına açmış ve beyannameleri kendi kesip vergi ceza ihbarnamesi olarak muhtara göndermiştir. simdi ben bu çocuğun işveren olmadığını ıspatlamak için vergi idare mahkemesine başvuruda bulunacam ama nasıl bi dilekçe yazmam lazım elinizde örnekler varsa rica edecem yarın başvuruyu yapmam lazım

lütfen yardım edin

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    o işyerinin kira kontratı, elektrik su telefon faturaları?
    Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Yeni Üye
    Nereden
    muhasebeci
    hocam onları hazırladım kira kontratı elektrik su faturaları falada elimde arkadaşın ikametgahını da aldım simdi bana dilekçe örneği lazım nasıl bi dilekçe yazmam lazım.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    "vergi daireside sonra açılışı bu arkadaşın adına açmış " neye istinaden?
    Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Yeni Üye
    Nereden
    muhasebeci
    eleman olarak çalıştığını beyan etmesine rağmen patrona ulaşamadıklarından işyerinin onun olduğunu sandıkları için

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    bu sanma olayını belgeye mi dayandırmışlar? Bu belgede çalışan kişinin imzası mı var?

"Yoklama memurları her gelişinde adam yerinde olmadığı için tebligatlarıda bizim arkadaş almamış patronun kendisine verin demiş. vergi dairesinin bir tutanaığında bu şahıs işyerinde işçi olarak gösterilmiştir."

O tutanak önemli.
    Dilekçenize eklersiniz.
    Dilekçenizde mükellefiyetlikte hata olduğunu, o kişinin sigortalı işçi olduğunu, işverenin ... kişisi olduğunu iddia edenifadeler yazın.
    O kişi başka yerde çalışmış mı, bunu belgeleyebiliyor mu?

Yeni Üye
    Nereden
    muhasebeci
    yoklama kağıdında arkadaşın işçi olarak çalıştığını ve altındaki imzadada xxxxx diye işçi olarak imza attığını gösterir vergi dairesi tutanağı mevcut. ondan öncededeğişik berber dükkanlarında çalışmış lakin ssk olarak değil ama kişi olarak tanık gösterebiliriz mahkemeye, benim şuan istediğin ne tarz bi dilekçe yazacağım ve dilekçemde tam olarak metnin nasıl olması gerektiği yönünde bununla ilgili bi örnek varmı acaba