Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tutulacak defterler.

Üye
    Nereden
    muhasebe
    Arkadaşlar mrb. Eylül ayında bir dernek açtık ve derneğe ait karar defterini felan onaylattık fakat dernek ikinci sınıf sayıldığı için işletme defterininde onayı gerektiğini söylemeyi unutmuşum. Bir problem olurmu.
    Ahmet_61

Müdavim Üye
    https://www.dernekler.gov.tr/

BU ADRESTEN İSTEDİĞİNE ULAŞIRSIN
    MARİFET İLTİFATA TABİDİR....

Üye
    Nereden
    muhasebe
    Teşekkürler, Ama orada yeni kurulan dernek için işletme defterinin onay tarihi belirten bir madde yok sade yılın son ayında gelecek dönemin defteri tastik ettirilir. Ve yılın ilk ayında da geçmiş dönemin ki tastik ettirilir diye ibare var. Bu bilanço esasındakilerle aynı biliyorum ama. Ben sadece şunu öğrenmek istiyorum. Dernek eylül ayında açıldı ya. Bu derneğe ait işletme defterini en son ne zaman onaylatmalıyım. Cezai yaptırım olurmu.
    Ahmet_61

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    kullanmaya başlamadan tasdik ettirmek lazım aslında geç kaldın dernekler gelir gider defteri olarak nitelendirmek lazım.Derneklerde defterleri bitene kadar kullanıyorlar yani periyodik aralık tasdikleri yok yıl sonunda kapatılıyor diğer sayfada yeni dönem açılıyor.Derneğin tüzüğünde yazılıdır onu okumakta yarar var dernekler masası disket veriyor bildirimleri var
    dernekler masasındaki arkadaşlarla irtibatlı olmanız lazım kolay gelsin.

Üye
    Nereden
    muhasebe
    teşekkürler.
    Ahmet_61