Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: derneklerde gider pusulası kullanımı

Ziyaretci

MERHABA ARKADAŞLAR SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİNE AİT HESPALARI İNCELEDİĞİMDE 3.AY VE 4.AY DA GİDER PUSULASI KESİLMİŞ ANCAK TEVKİFAT YAPILMAMIŞ NE YAPMAM GEREKİR GİDER PUSULASINI TEVKİFATLI OLARAK DÜZELTMEMVERGİ DAİRESİNDEN STOPAJ MÜKELLEFİYETİ AÇTIRIP 1-3/2009 VE 4-6/2009 DÖNEMLERİNE BEYANNAME ME VERMEM GEREKİR BAŞKA BİR ÇÖZÜM OLU VARMI ÜSTADLAR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

Kıdemli Üye
    Nereden
    MM Yrd.
    SAYIN SERHAT DAHA ÖNCE BENİMDE BAŞIMA GELDİ AYNI KONU
    İL DERNEKLER MASASISI DOSYAMIN TETKİKİNDE YAKLAŞIK İKİ YILLIK
    EĞİTİM KUSU ÇEŞİTLİ AY VEPERYOTLARDA DOĞAN EĞİTİM HİZMETİNDEN
    DOLAYI KESİLEN GİDER PUSLARANIDAKİ STOPJ TEVKİFATLARIMI DÜZLETME
    BEYANLARDANAN SONRA RAPOR TUTACAKLARINI SÖYLEDİLER BENDE AYNI
    ŞEKİLDE YAPTIM 2008 YILINDA BU OLAY VUKU BULDU
    İYİ ÇALIŞMALAR
    ABDURRAHİM DARGIN

Ziyaretci

SAYIN ABDURRAHİM BEY ŞU ANDA DERNEKLER KURULUNDAN DERNEĞE İLİŞKİN BİR İNCELEME VEYA TESBİT SÖZKONUSU DEĞİL ANCAK BEN EVRAKLARI İNCELEĞİMDE FARKKETTİM BU DURUMU GİDER PUSULASINI DÜZELTİP MUHTASAR BEYANNAMELERİ VERMEKTEN BAŞKA ŞANISIMIZ YOK DİSOUNUZ SANIRIM BİRDE AYNI ÖDEMELER İÇİN KİMİ ZAMAN GİDER MAKBUZU KİMİ ZAMAN GİDER PUSULASI DÜZENLENMİŞ VE BU GİDER MAKBUZLARINA DA İLİŞKİN GİDER PUSULASI DÜZENLEYİP TEVKİFAT YAPMAK GEREKÇEK SANIRIM ABDURRHAİM BEY bulut.muhasebe@hotmail.com mail adresim bu konuda müsaitseniz görüşelim..

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın bulutmuhasebe birde şunu hatırlatayım mesela benim başıma geldi normal bordo yapıp GV.DV.kesintisi yapılması gerekirken bazı şahıslara baktımki gider pusulası ile %10 stopaja tabi tutup işlem yapmışlar ve GV.noksan yatmış oluyor ve DV.ödenmemiş oluyor şimdi eğer bu gibi işlemlerde varsa bence onlarada bakın derim sonra sıkıntı yaşamamak için,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Ziyaretci

sayın hadisat teşekür ederim ilgilendiğiniz için dernekta çalışan işci yok o yüzden sıkıntımız olmayacaktır. Ancak dediğim gibi gider pusularına tevkifat uygulamak ve beyanda bulunmak gerekiyor. bunun için ne kadar ceza olur acaba bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliorum..

Ziyaretci
    Alıntı bulutmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı

sayın hadisat teşekür ederim ilgilendiğiniz için dernekta çalışan işci yok o yüzden sıkıntımız olmayacaktır. Ancak dediğim gibi gider pusularına tevkifat uygulamak ve beyanda bulunmak gerekiyor. bunun için ne kadar ceza olur acaba bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliorum..

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın bulutmuhasebe ben zaten yukardaki yazımda dernekte çalışan manasına demedim onun dışında bu türlü derneklerde bazı durumlarda görev alanlar oluyor ve aynı zamanda bu kişiler mesela başka bir yerde görevli olan kişiler oluyor işte eğer böyle olanlar varsa bunlarada dikkat etmek lazım manasına yukardaki yazıyı yazdım ve bu türlü olanlarada ge- nelde gider pusulası ile işlem yapıyorlar ve tabiki yanlış oluyor neyse,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Ziyaretci

anladım sayın hadisat çok teşekür ederimilginiz için

Ziyaretci

merhabalar yanlız burda şuna dikkat etmek lazım gelir vergisi kanununda dernekler gv kesintisi yapmak zorundadır. ancak sizin gider pusulası ile ödemiş olduğunuz giderlerin konusu ve kime kesildiği burda önem taşımaktadır.örnegin sade bir vatandaşa temizlik için ödenmiş ise burda zaten tevkifat söz konusu değildir. tevkifatlar esnaf muaflığından yararlanan kimselere yapılır sizburda tevkifat yapıp stopaj mükellefiyetliği açtırırsanız beyanname başına mük.355 göre 500 tl ceza yersiniz bence acele etmeden konuyu biraz daha araştırın kolay gelsin

Ziyaretci
    sayın altun dediğniz gibiesnaf muaflığından faydalanan kişilere tevkifat yapılır gider pusulası kesilmiş olan kişilerden birisi dediğiniz gibi gündelik temizlikçifakat kesilmiş olan gider pusulasını iptal edip yerine gider makbuzu düznelememiz doğru olurmu..