<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=8 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =article_baslik align=middle bgColor=#336699 colSpan=100>Sigarayı bırakamayanlara müjde</TD></TR>
<TR>
<TD rowSpan=2></TD>
<TD =black10 vAlign=top align=right width="100%">25 Temmuz 2005 15:37
<HR width="100%" noShade SIZE=1>
</TD></TR>
<TR>
<TD =black14 align=left>Sigarayı bırakmak isteyen, ancak kendi iradesiyle bırakamayanlara yardımcı olmak için geliştirilmiş, dünyanın kapsamlı sigara bıraktırma programı İstanbul'da</TD></TR>
<TR>
<TD width="100%" background=images/dot_black.gif colSpan=100 height=1></TD></TR></T></TABLE></TD></TR>
<TR>
<TD>
I QUIT SMOKING® (IQS)’in yeni sigara bırakma merkezi, Capitol Alışveriş Merkezi’nde açıldı. Yıl sonuna kadar İstanbul genelinde 8 noktada hizmet vermeyi amaçlayan IQS’in Capitol’de açılan merkezi, Park2 girişinde hizmet veriyor.

Fiziksel ve psikolojik bağımlılığı bilgisayar destekli bir programla garantili olarak ortadan kaldıran, dünyanın en gelişmiş sigara bırakma programı I QUIT SMOKING® (IQS), Türkiye’deki 3. sigara bırakma merkezini Altunizade Capitol’de açtı. IQS Capitol, uzman terapistleri aracılığıyla, sigarayı bırakmak isteyenlere fiziksel ve psikolojik bağımlılıklarını ortadan kaldıran bir program uyguluyor. Capitol Alışveriş Merkezi’nde açılan Sigara Bırakma Merkezi’nde IQS patentli R.I.S.E cihazı yardımıyla, yaklaşık birbuçuk saatlik bir seans uygulanan bağımlıların, sigara bırakma sırasında sıkıntı yaşamamalarını sağlamak amacıyla, vücutlarının beta endorfin salgılaması sağlanıyor. IQS Capitol de, diğer IQS Sigara Bırakma Merkezleri gibi, programa katılanlara 6 ay boyunca psikolojik destek vermeye devam ediyor.

“Kararı size BIRAKIYORUZ” Kampanyası

IQS Capitol Sigara Bırakma Merkezi’nin açılışı kapsamında, Capitol Alışveriş Merkezi’nde de “Kararı size BIRAKIYORUZ” sloganıyla bir haftalık bir Sigara Bırakma Kampanyası düzenlendi. Capitol Alışveriş Merkezi ve IQS Türkiye işbirliği ile düzenlenen kampanya kapsamında, Capitol ziyaretçilerine yönelik karbonmonoksit ölçümleri yapıldı. Kampanya çerçevesinde ayrıca uzman ve ünlü konukların katılımıyla “Sigara Bırakma Söyleşileri” gerçekleştirildi. Yoğun bir dinleyici kitlesinin ilgiyle izlediği söyleşilere Sigarayla Savaşanlar Vakfı Başkanı M.Ubeyd Korbey, Florence Nightingale ve Çapa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Bölümünden Prof. Dr. Turhan Ece, IQS Türkiye Genel Müdürü İlker M. İyidoğan, Tiyatro ve Sinema Oyuncusu Fadik Sevin Atasoy konuşmacı olarak katıldılar.

Bugüne kadar ABD, İtalya ve Almanya’nın da yer aldığı 25 ülkede 300 bini aşkın kişiye sigarayı bıraktıran dünyanın en gelişmiş sigara bırakma programı IQS’in yeni merkezinin hizmete girmesiyle birlikte Capitol Alışveriş Merkezi de Türkiye’nin bir Sigara Bırakma Merkezi’ne sahip ilk ve tek alışveriş merkezi oldu.

bilgi için: dilek tutuş
departman medya iletişim/216 325 96 30
dilektutus@departmanmedya.com
</TD></TR></T></TABLE>