Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İDDİA BAYİ BEYANLARI NASIL VERİLİR.

Yeni Üye
    Nereden
    müdür
    MERHABA ARKADAŞLAR İDDİA BAYİLERİNDE HAFTADA BİR ALINA RAPORLARDAKİ KOMİSYON GELİRLERİNİ İŞLETME DEFTRİNDE NASIL KAYIT ETMEK GEREKLİ MAL SATIŞLARAMI DİĞER GELİRLEREMİ KDV BEYANNAMESİNDE MATRAH DA GÖSTERMEYECEĞİMDEN TEKEL GİBİMİ GÖRMEM GEREKLİ BİR DE KAR PAYI ORANINI BİLEN VARSA GEÇİCİ VERGİSİNİ HESAPLARKEN NELER YAPMALIYIM.
    YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM. İDDİA BAYİ OLAN VARSA NASIL YAPIYORSA BENDE ÖYLE YAPİM ACİL YARDIM EDİN LÜTFEN BEYANNAMEYİ YAPMAM LAZIM....TEŞEKKÜR EDERİM....
    <font color=BROWN>HER ŞEYİN SONU VARDIR</font>

Ziyaretci
    Bahsettiğiniz şey gelirdir.

Yeni Üye
    Nereden
    müdür
    cevap için teşekkür ederim ama gelir olduğunu biliyorum buraya ne zaman soru yazsam muallakta kalıyor şimdi ben bunu gelire kayıt yaptım ama kdv beyannamesinde göstermeden geçici vergiyi nasıl hesaplicam adamlar demicekmi kdv de görünmüyor geçici vergide görünüyor birde arkadaşın teki kar oranından bahsetmiş kar oranı nedir??

mutlaka iddia bayi mükellefi olan vardır lütfen yardım edin arkadaşlar

Müdavim Üye
    Sayın TNT.yazdığınız komisyon gelirlerini kdv de 42.satırda(özel matrah şekline tabi işlemlerde matraha dahil olmayan bedel)belirteceksiniz. İşletme hesap özetinde 42.satırdaki toplam (gelir) gözükecek. Giderler düşülecek. Aradaki fark kar olarak geçici vergi hesaplanıp ödenecek.
    Kolay gelsin.Edited by: YASEMİN BORA

Yeni Üye
    Nereden
    müdür
    teşekkür ederim

Müdavim Üye
    Nereden
    KOCAELİ
    iddaa bayisinde gelirler eğer başkaca bir faaliyeti yoksa sadece iddaa bayisi işletiliyorsa KDV Beyannamesi vermesine gerek yoktur Vergi Dairesi Sicil Servisinden kdv mükellefiyetini kapattırabilirsiniz.
    Bunun dışında eğer İddaa bayisinden başkaca bir faaliyetiniz var ise o zamanda KDV Beyannamesinde özel matrah bölümüne kdvsiz gelir olarak işleyeceksiniz... Kar ise normal Hizmet işletmelerinde durum nasılsa burada da öyledir.. Yapılan komisyon gelirlerinden giderlerinizi düşersiniz karınız ortaya çıkar...

E.R.C.

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    MErhaba benım de soracağım bır kaç şey var İddia bayileri KDV.G.STOPAJ.GELIR GECICI.YILLIK GELİR VERGİSİ Haricinde herhangi bir vergiye tabı mıdır daha once acılmıs bır ısımıze ek olarak iddia bayii işine başlayacağız Ayrıca vergi dairesine ne sekılde bıldırım yapılacak

Kıdemli Üye
    Alıntı ilbeyy Nickli Üyeden Alıntı
    MErhaba benım de soracağım bır kaç şey var İddia bayileri KDV.G.STOPAJ.GELIR GECICI.YILLIK GELİR VERGİSİ Haricinde herhangi bir vergiye tabı mıdır daha once acılmıs bır ısımıze ek olarak iddia bayii işine başlayacağız Ayrıca vergi dairesine ne sekılde bıldırım yapılacak

bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. mükellef iddia makınesı almış. ama elınde sadece servısın cıhazı kurduğuna dair rapor var. ne sözleşme ne başka birşey nasıl bıldırım yapılcak dıe kara kara düşünüyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    Alıntı naznazan Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı ilbeyy Nickli Üyeden Alıntı

bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. mükellef iddia makınesı almış. ama elınde sadece servısın cıhazı kurduğuna dair rapor var. ne sözleşme ne başka birşey nasıl bıldırım yapılcak dıe kara kara düşünüyorum

Bugun vergi dairsine bızzat soracağım

Müdavim Üye
    Merhaba,

Yeni İddia bayisi mükellef için yapılacak farklı bir bildirim varmı?
    1. Bildirimi yaparken hangi belgelerin olması şartı var?
    2. Yazar kasa mı kullanmalı?
    3. Sadece İdda geliri ise KDV verilmeyecekmi? YGV, Gecici ve stopaj mı verilecek?
    4. Bunların dışında dikkat etmem gereken bir husus varmı?
    Teşekkürler
    Kolay gelsinEdited by: dinc2007